Шольц висловився щодо українських біженців у Німеччині: закликав шукати роботу

Наразі безробітними у Німеччині лишаються кілька сотень тисяч біженців з України

Олаф Шольц
Працевлаштування українців

Канцлер Німеччини Олаф Шольц звернувся до українців, які втекли від війни до ФРН, нарешті знайти собі роботу. Особливо це стосується кваліфікованих фахівців, які досі отримують допомогу від держави й не залучені до праці. Таких він нарахував кілька сотень тисяч.

Відповідну заяву Шольц зробив під час спілкування з мешканцями міста Тельтов, пише Tagesschau. Він наголосив, що вже мають роботу у Німеччині більш ніж 200 тисяч українців. І знайшли вони її завдяки урядовій програмі Jobturbo. Але політик сподівається, що ця цифра збільшиться у короткі строки.

"Але було б ще кілька сотень тисяч, якщо можна так висловитися. Ось чому я хотів би, щоб робота була виконана", - заявив канцлер.

Шольц наголосив, що розуміє у необхідності адаптаційного періоду, але він сильно затягнувся. Українські фахівці можуть спочатку працювати по кілька годин, а потім збільшувати свій графік. Він навіть згадав про бюрократію у країні, яка також може гальмувати процес працевлаштування. І додав, що це питання наразі вирішується.

Українці за кордоном

Більшість країн, які прийняли українських біженців від початку повномасштабної війни, почали згортати програми для їх підтримки. Таким чином вони змушують українців працевлаштовуватись. Проте не у всіх країнах так легко можна знайти роботу.

Наприклад, лікарям-українцям дуже важко знайти роботу у Німеччині, і це попри високу потребу у таких кадрах. Все через складний процес визнання кваліфікації. Він сильно затягується через бюрократичні бар'єри. Ще підтвердження диплома є не дешевим задоволенням.

Ще варто зазначити, що Німеччина хоче повністю скасувати допомогу українцям, а все тому, що кількість працевлаштованих біженців у країні складає лише 25% у той час, як в інших країнах показник сягає 50%. Шотландія також урізає підтримку для українських біженців. Все через бюджетні скорочення.

Попри погіршення умов для українських біженців за кордоном їх кількість продовжу зростати. Станом на 31 травня 2024 року близько 4,3 мільйона громадян країн, які втекли з України внаслідок війни, мають статус тимчасового захисту в ЄС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube