У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Нардепи пропонують врегулювати обіг препаратів в Україні.
Нардепи пропонують притягувати до відповідальності за незаконний обіг ліків в Україні - за задумом законодавців, за такі дії необхідно карати позбавленням волі на строк до 10 років.
Відповідний законопроект №9500 зареєстрований у Верховній Раді 17 липня.
Проектом закону пропонується внести зміни до Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності за незаконний обіг лікарських засобів. Ініціаторами виступили Сергій Кузьміних та Георгій Мазурашу від партії "Слуга народу".
У пояснювальній записці законодавці зазначили, що поява на українському ринку незареєстрованих лікарських засобів повʼязана з нормами чинного законодавства, які дозволяють їх ввозити для власного використання - потім ці препарати потрапляють у продаж. Також існують випадки перепродажу ліків, які закуповуються за бюджетні кошти, або продажу незареєстрованих ліків, які потрапили до України у якості гуманітарної допомоги. Тому законодавці запропонували встановити відповідальність за незаконний обіг цих препаратів.
Законопроектом передбачено, що ввезення незареєстрованих ліків з метою збуту, розповсюдження або зберігання/перевезення крім випадків, зазначених у законодавстві, каратимуться позбавленням волі на 1-5 років.
У разі вчинення цих дій повторно або за змовою групою осіб або посадовцем, медпрацівником/формацевтом або у великих розмірах покарання буде від 5 до 8 років увʼязнення з конфіскацією майна.
Якщо ці дії будуть вчинені організованою групою або в особливо великих розмірах - загрожуватиме покарання у вигляді увʼязнення на строк від 8 до 10 років з конфіскацією майна.
"Прийняття проекту Закону (...) стане важливим кроком на шляху удосконалення системи обігу лікарських засобів в Україні та дозволить правоохоронним органам більше ефективно протидіяти незаконному обігу лікарських засобів. Окрім цього, якнайшвидше впровадження в законодавчу базу нашої держави пропонованих законопроектом норм, дозволить максимально запобігти можливим негативним наслідкам для здоров’я громадян, пов’язаних з вживанням лікарських засобів неналежної якості", - стверджують автори законопроекту.
У четвер, 13 липня, Верховна Рада України у першому читанні підтримала законопроєкт №7457 про легалізацію медичного канабісу. "За" проголосували 268 народних обранців. Для того, щоб медичний канабіс легалізували остаточно, обранці мають підтримати документ у другому читанні. Після цього його віддадуть на підпис президенту Володимиру Зеленському.
Окрім цього ми розповідали, які військові можуть отримати безкоштовні ліки.
Також Інформатор пояснював, як безкоштовно отримати ліки для заспокоєння психіки.