Як військові можуть отримати безкоштовні ліки: експерти пояснили, які пільги доступні для захисників

Читать на русском

Українські захисники можуть отримати безкоштовну медичну допомогу та ліки

Читать на русском
Посвідчення УБД, аптека
Стало відомо, як українські захисники можуть отримати медичні препарати безкоштовно

Українські захисники можуть отримати безкоштовну медичну допомогу та ліки

Українські військові мають право на чималу кількість пільг, а зокрема – на отримання безкоштовних ліків та протезування. Ця підтримка доступна й для учасників бойових дій. Стало відомо, як це працює і як отримувати цю допомогу від держави.

Про це в інтерв'ю Новини.LIVE розповів керуючий партнер юридичної компанії Winner, адвокат Ігор Ясько. За його словами, важливо враховувати, що є різні категорії: є військовослужбовці, є ветерани (учасники бойових дій, які мають відповідне посвідчення), а також – особи з інвалідністю, яка отримана внаслідок війни. При цьому окрема категорія – це також родичі цих пільговиків.

Зазначається, що пільги також доступні членам родини військового. Законодавство передбачає, що це можуть бути: 

  • жінка або чоловік військовослужбовця;
  • неповнолітні діти;
  • повнолітні діти – інваліди з дитинства;
  • батьки, які перебувають на утриманні військовослужбовця.

За потребою військовим на їхнім родичам повинні надавати безкоштовну психологічну або медико-психологічну реабілітацію та грошову допомогу на оздоровлення. Водночас, якщо йдеться про учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, то вони мають можливість щороку отримувати безкоштовне медичне обстеження. Також держава оплачує диспансеризацію, першочергову госпіталізацію, першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та аптеках.

Водночас вони можуть отримувати безкоштовно медичні препарати та послуги. Йдеться про ті ліки, на які виписали рецепт у медичному закладі. В перелік входять: 

  • ліки;
  • імунобіологічні препарати;
  • вироби медичного призначення;
  • першочергове безплатне протезування зубів;
  • санаторно-курортне лікування.

Особи, які отримали інвалідність внаслідок війни, мають право на безкоштовне забезпечення протезами та протезно-ортопедичними виробами. Також вони можуть щороку безкоштовно лікуватися в санаторіях (держава також компенсує проїзд) При цьому, за наявності медичних показань ці громадяни мають можливість отримувати від держави автомобіль та компенсацію на його технічне обслуговування. 

Пільги для військових в Україні

Раніше адвокат Ігор Ясько також пояснював, що військові при поїздках у відрядження та у відпустки (в межах України) можуть користуватися безкоштовним проїздом. Також  мають право безкоштовного проїзду на всіх видах міського громадського транспорту, крім таксі, учасники бойових дій та військовослужбовці, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій. 

"Також для цих категорій існують пільги при користуванні міжміським транспортом — залізничним, повітряним, водним та автомобільним. Тут є два варіанти: такі пільговики можуть або придбати раз на рік для себе і своєї родини квитки туди і назад з 50-відсотковою знижкою, або раз на два роки скористуватися такою послугою безкоштовно", – розповів експерт.

Крім того, учасники бойових дій мають першочергове право на вступ до житлових кооперативів, автостоянок, колективних гаражів та садівницьких товариств. Це значить, що громадяни з посвідченням УБД мають право на отримання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків та подвір’я, приєднання житлових будинків до інженерних мереж та комунікацій (підключення електрики, води тощо), будівництво чи купівлю дачних будинків. При цьому термін погашення такої позики складає 10 років. 

Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, на які пільги можуть розраховувати військові та члени їхніх родин

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.