Як безкоштовно отримати ліки, щоб заспокоїти психіку

Читать на русском

Програма «Доступні ліки» допоможе не витрачати гроші

Читать на русском
Як отримати медикаментозну допомогу безкоштовно
Як отримати медикаментозну допомогу безкоштовно

Програма «Доступні ліки» допоможе не витрачати гроші

В Україні виріс рівень споживання рецептурних антидепресантів. Цей показник сягнув піка і продовжує зростати. А на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн гривень. Часто ці препарати мають сумнівну ефективність. Тож в МОЗ акцентують увагу на важливості консультації з сімейним лікарем чи психологом.

Як отримати необхідні ліки за програмою "Доступні ліки"

Завдяки цій програмі українці з розладами психіки та поведінки можуть отримувати дієві ліки безоплатно або з незначною доплатою. Їх вартість аптеці напряму відшкодовує Національна служба здоровʼя України. Це дозволяє економити кошти українців та збільшити доступність ліків.

Загалом у програмі передбачено 66 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки, а також за епілепсії. Нині придбати їх за програмою можна в 13 559 точках відпуску, які мають договір з НСЗУ. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації.

Алгоритм для отримання ліків безкоштовно або з частковою доплатою

  • зверніться до сімейного чи лікуючого лікаря або психіатра, за епілепсії – до невролога або психіатра;
  • лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) та на його основі випише перший рецепт;
  • за наступними рецептами можна звертатися до лікарів первинної медичної допомоги: сімейного лікаря, терапевта або педіатра, який повторно згенерує рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.

Як знайти потрібну аптеку, що працює за програмою?

Спосіб перший. Впізнати таку аптеку серед інших можна за наліпкою "Доступні ліки". Або одним із наступних способів:

  • через аналітичну панель на сайті НСЗУ: перейдіть на сторінку "Перелік місць відпустку лікарських засобів за еРецептом", в меню ліворуч оберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми;
  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77;
  • через чат-бот "Спитай Гриця".

Навіщо потрібен психолог чи психотерапевт?

По-перше, є ряд методик, які дозволяють покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментозного лікування – і спеціаліст може розказати про них. А, по-друге, у разі необхідності лікар допоможе підібрати дієвий препарат і його дозування відповідно до потреби конкретного пацієнта.

Отримати кваліфіковану допомогу - безпечно і нормально,особливо в сьогоденних обставинах 
Отримати кваліфіковану допомогу - це безпечно і нормально

Чому "я сам упораюсь" може не спрацювати?

Наша поведінка великою мірою обумовлюється хімічним коктейлем нейромедіаторів у нашому мозку. Через стрес їх може вироблятися менше, або ж навпаки у надлишку. Через це людина буде почуватися пригніченою, втратить апетит, сон і цікавість до життя, або навпаки, стане гіперактивною та непосидючої, виникнуть проблеми із концентрацією та у стосунках з рідними і близькими.

Крім того, довготривалий стрес провокує гормональні розлади, які своєю чергою призводять до ожиріння, розвитку панічних атак і таких небезпечних хвороб, як інфаркт та інсульт. Отож, некоректну роботу "хімії" організму слід вчасно корегувати, і робиться це за рахунок медикаментів. Їх і призначає психотерапевт. 

Лоботомію вже давно не роблять!
Лоботомія - заборонена!

Чому не потрібно боятись психотерапевтів

Якщо болить зуб - ми записуємось на консультацію до стоматолога і в жодному разі не лікуємось самі. То чого ж ми так боїмося психотерапевтів? Зазвичай люди остерігаються того, чого не знають і не розуміють. Тож острах мине, щойно ви погуглите інформацію про сучасні методики лікування депресії: лоботомію вже давно не роблять!

Ще спокійніше вам стане, коли ви переступите поріг кабінету лікаря. Адже там з вами спокійно обговорять усі ваші негаразди, після чого в індивідуальному порядку призначать безпечні сучасні препарати, які не викликають звиканняНабагато краще пацієнт може відчути себе вже за два тижні.

Поширений і страх потрапити на облік. "Відкриваємо Америку": у пацієнтів з легкими неврозами, тривожними розладами чи розладами сну, - а саме вони найчастіше зустрічаються у пересічної більшості українців через життя в постійному стресі під час війни, - до обліку зазвичай діло не доходить.  

Сучасні антидепресанти - безпечні
Сучасні антидепресанти - безпечні

Раніше Інформатор писав, що відтпепер в аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.      

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.