"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Програма «Доступні ліки» допоможе не витрачати гроші
В Україні виріс рівень споживання рецептурних антидепресантів. Цей показник сягнув піка і продовжує зростати. А на безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн гривень. Часто ці препарати мають сумнівну ефективність. Тож в МОЗ акцентують увагу на важливості консультації з сімейним лікарем чи психологом.
Завдяки цій програмі українці з розладами психіки та поведінки можуть отримувати дієві ліки безоплатно або з незначною доплатою. Їх вартість аптеці напряму відшкодовує Національна служба здоровʼя України. Це дозволяє економити кошти українців та збільшити доступність ліків.
Загалом у програмі передбачено 66 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки, а також за епілепсії. Нині придбати їх за програмою можна в 13 559 точках відпуску, які мають договір з НСЗУ. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації.
Спосіб перший. Впізнати таку аптеку серед інших можна за наліпкою "Доступні ліки". Або одним із наступних способів:
По-перше, є ряд методик, які дозволяють покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментозного лікування – і спеціаліст може розказати про них. А, по-друге, у разі необхідності лікар допоможе підібрати дієвий препарат і його дозування відповідно до потреби конкретного пацієнта.
Наша поведінка великою мірою обумовлюється хімічним коктейлем нейромедіаторів у нашому мозку. Через стрес їх може вироблятися менше, або ж навпаки у надлишку. Через це людина буде почуватися пригніченою, втратить апетит, сон і цікавість до життя, або навпаки, стане гіперактивною та непосидючої, виникнуть проблеми із концентрацією та у стосунках з рідними і близькими.
Крім того, довготривалий стрес провокує гормональні розлади, які своєю чергою призводять до ожиріння, розвитку панічних атак і таких небезпечних хвороб, як інфаркт та інсульт. Отож, некоректну роботу "хімії" організму слід вчасно корегувати, і робиться це за рахунок медикаментів. Їх і призначає психотерапевт.
Якщо болить зуб - ми записуємось на консультацію до стоматолога і в жодному разі не лікуємось самі. То чого ж ми так боїмося психотерапевтів? Зазвичай люди остерігаються того, чого не знають і не розуміють. Тож острах мине, щойно ви погуглите інформацію про сучасні методики лікування депресії: лоботомію вже давно не роблять!
Ще спокійніше вам стане, коли ви переступите поріг кабінету лікаря. Адже там з вами спокійно обговорять усі ваші негаразди, після чого в індивідуальному порядку призначать безпечні сучасні препарати, які не викликають звикання. Набагато краще пацієнт може відчути себе вже за два тижні.
Поширений і страх потрапити на облік. "Відкриваємо Америку": у пацієнтів з легкими неврозами, тривожними розладами чи розладами сну, - а саме вони найчастіше зустрічаються у пересічної більшості українців через життя в постійному стресі під час війни, - до обліку зазвичай діло не доходить.
Раніше Інформатор писав, що відтпепер в аптеках будуть вимагати електронний рецепт для купівлі ліків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.