В ООН розкрили, скільки мільйонів українців виїхало за кордон: це число продовжує рости

І біженці, і переселенці поступово працевлаштовуються

Українські біженці
Майже 7 млн українців покинули батьківщину

Українських біженців за кордоном налічується вже 6,8 млн осіб. Причому кількість мігрантів продовжує зростати. Водночас ще 4,3 млн українців повернулися у свої домівки.

Про це йдеться в огляді НБУ, де посилаються на дані ООН. Наголошується, що такі числа були станом на 18 листопада 2024 року.

"За даними ООН, кількість мігрантів за межами України й надалі зростає та становить 6,8 млн осіб", - йдеться у звіті Нацбанку.

Кількість внутрішніх переселенців - 3,6 млн осіб. А кількість тих, хто повернувся на постійні місця проживання (з початку
повномасштабного вторгнення) становить 4,3 млн людей.

І біженці, і переселенці поступово працевлаштовуються. Роботу знайшли вже 45% біженців за кордоном та 43% переселенців.

"Згідно з опитуванням українських мігрантів у Польщі в липні 2024 року, більшість (68%) мають роботу, 77% їхніх дітей відвідує польську школу", - йдеться в огляді НБУ.

Інфографіка: НБУ
Інфографіка: НБУ

Яка ситуація з поверненням біженців додому

Україна працює над тим, щоб повертати біженців на батьківщину. Втім обмеження отримання консульських послуг за кордоном не надихає людей повертатися та навіть продовжувати бути громадянином України. Таку думку 6 грудня висловив нардеп від "Слуги народу" Сергій Демченко.

Втім ті, хто все ж бажає повернутися додому, можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація "Повертайся додому". Мета - допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну.

Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот. Вона складається із таких розділів: 

  • Алгоритм дій. Тут викладено інформацію, яку необхідно знати перед від’їздом в Україну. Наприклад, що про ваші наміри повернутися слід повідомити уповноважені органи приймаючої країни. Також про те, який маршрут, транспорт обрати тощо. 
  • Можливості. У цьому розділі можна дізнатися про можливі варіанти підтримки - як з боку неурядових організацій, так і з боку держави. Зокрема, розміщено інформацію про те, як зареєструвати статус ВПО, де отримати юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу тощо. Крім того, опубліковані матеріали про урядові програми підтримки щодо житла, підприємництва і працевлаштування.
  • Контакти. Тут розміщені контакти уповноважених органів влади, різних організацій, а також державних онлайн-сервісів і послуг.

Водночас є й інша сторона медалі - покинути батьківщину планує значна кількість населення. Як свідчать опитування, третина молодих українців (32%) віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Однак кількість української молоді, яка не хоче цього, переважає - таких 45%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube