І біженці, і переселенці поступово працевлаштовуються
Українських біженців за кордоном налічується вже 6,8 млн осіб. Причому кількість мігрантів продовжує зростати. Водночас ще 4,3 млн українців повернулися у свої домівки.
Про це йдеться в огляді НБУ, де посилаються на дані ООН. Наголошується, що такі числа були станом на 18 листопада 2024 року.
"За даними ООН, кількість мігрантів за межами України й надалі зростає та становить 6,8 млн осіб", - йдеться у звіті Нацбанку.
Кількість внутрішніх переселенців - 3,6 млн осіб. А кількість тих, хто повернувся на постійні місця проживання (з початку
повномасштабного вторгнення) становить 4,3 млн людей.
І біженці, і переселенці поступово працевлаштовуються. Роботу знайшли вже 45% біженців за кордоном та 43% переселенців.
"Згідно з опитуванням українських мігрантів у Польщі в липні 2024 року, більшість (68%) мають роботу, 77% їхніх дітей відвідує польську школу", - йдеться в огляді НБУ.
Україна працює над тим, щоб повертати біженців на батьківщину. Втім обмеження отримання консульських послуг за кордоном не надихає людей повертатися та навіть продовжувати бути громадянином України. Таку думку 6 грудня висловив нардеп від "Слуги народу" Сергій Демченко.
Втім ті, хто все ж бажає повернутися додому, можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація "Повертайся додому". Мета - допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну.
Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот. Вона складається із таких розділів:
Водночас є й інша сторона медалі - покинути батьківщину планує значна кількість населення. Як свідчать опитування, третина молодих українців (32%) віком від 16 до 35 років хотіли б виїхати жити за кордон, якби мали таку можливість. Однак кількість української молоді, яка не хоче цього, переважає - таких 45%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.