Росіяни робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими. Їм допомагали їх божевільні союзники, зокрема з кндр. Вони воюють навіть з дітьми. Україна має чим відповідати.
“Зеленський не може підписати договір про те, що Росія забирає повністю Донбас, а Україна відмовляється від Криму та НАТО, бо це заборонено Конституцією. Росіяни будуть біля воріт Дніпра, Полтави та Запоріжжя, якщо Трамп відмовить Україні у зброї та боєприпасах”
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
«Забувай мене» – це емоційний сплеск і вияв почуттів ліричного героя через відносини, які розпадаються. Незважаючи на глибокий сум, він закликає забути минуле, адже розуміє: розлука — шанс для обох знайти новий шлях.
Біженці з України можуть безоплатно користуватися усіма видами громадського транспорту у Вільнюсі з березня 2022 року, відколи влада міста ухвалила таке рішення
Вільнюс продовжив для біженців з України можливість безкоштовно користуватися послугами міського громадського транспорту ще один рік. Влада міста вкотре продовжила дію рішення, яке ухвалили ще у березні 2022 року, за місяць після того, як Росія напала на Україну. Відтак, українці зможуть не платити у всіх видах міського громадського транспорту ще 12 місяців поспіль.
Про те, що безкоштовний проїзд для біженців з України у Вільнюсі діятиме ще рік, пише видання LRT. Зазначається, що відповідне рішення ухвалили на сесії міської ради. Дію рішення продовжують з року у рік. До ініціативи Вільнюса долучилися й інші великі міста Литви.
За результатами опитування, проведеного компанією Spinter Tyrimai для Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Литві, українці отримали найвищу оцінку підтримки серед інших мігрантських груп - майже 7 балів з 10. Дослідження показало, що попри зростаюче негативне ставлення до мігрантів у Литві, українці продовжують залишатися найбільш позитивно сприйманою групою.
Представництво Міжнародної організації з міграції у Вільнюсі (МОМ) надає українцям, які втекли у Литву від війни, фінансову допомогу — компенсацію витрат на оренду житла. Гроші надаються для того, щоб частково покрити перший та останній місяць оренди. Зазначимо, що такі виплати надають не всім — на допомогу можуть розраховувати родини з дітьми, вагітні жінки, люди старше 60 років та родини, у яких є людина з інвалідністю. Для того, аби отримати допомогу, потрібно мати договір оренди (оригінал), складений на термін не менше 6 місяців.
Після отримання дозволу на тимчасове проживання у Литві у зв'язку із тимчасовим захистом, українські біженці мають право на:
Наразі у Литві проживає понад 74 000 українців, більшість з яких приїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії. З 1 листопада для українських біженців у Литві ввели нові посвідки на проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.