Мера Единбурга підозрюють у домаганнях до українських біженок: подробиці скандалу

Шотландський посадовець Кеммі Дей навмисно відвідування проукраїнські мітинги, де знайомився з жінками-біженками з України, а потім засипав їх повідомленнями сексуального характеру

Кеммі Дей, біженці з України
Мера Единбурга підозрюють у домаганнях до українських біженок

Мер Единбурга Кеммі Дей влип у скандал. Посадовця підозрюють у домаганнях до українських біженців. Чоловік навмисно відвідував проукраїнські мітинги, де знайомився з представницями прекрасної статі, а потім домагався до них через соцмережі та сайти знайомств. Мер проявляв до біженок з України небувалу активність, засипаючи їх компліментами та пропозиціями побачення. Він вже поплатився за це посадою - Дея тимчасово відсторонили на період розслідування поліції, але жертв мера виявилось чимало. Як зазначають жінки, вони намагалися бути ввічливими з мером і боялися йому відмовити через високу посаду, а тому відчували постійний тиск. Дехто навіть виїхав з Единбурга в іншу країну. 

Про те, що мера Единбурга Кеммі Дея підозрюють у домаганнях до українських біженок, пише Sunday Mail. Зазначається, що високопоставлений політик-лейборист засипав українських біженців у соціальних мережах повідомленнями, в яких запитував про їхні сексуальні вподобання, намагався зустрітися на побаченні та надсилав компліменти щодо їх зовнішнього вигляду.

Двоє біженок, які розмовляли з журналістами, сказали, що не можуть ігнорувати нав'язливі підходи Кеммі Дея через його посаду голови міської ради Единбурга. Дей був відсторонений від роботи шотландськими лейбористами, а зараз він перебуває в центрі поліцейського розслідування за звинуваченнями в неадекватній поведінці.

Одна українка розповіла виданню, як її засипали повідомленнями від 50-річного Дея, коли вона прибула до Единбурга. Повідомлення, які бачив Sunday Mail, показують, як Дей ставить запитання сексуального характеру, надсилає сердечка кохання та цілує в емодзі, а також неодноразово запитує людину, чи хоче вона "зустрітися за вином".

На більшість із них українки не відповідали. Дей також зв’язувався з біженками з України у додатку для знайомств, де повідомлення були вже більш сексуальними.

Одна з українок розповіла, що відколи приїхала до Шотландії - була відкрита для пошуку нових друзів, оскільки була сама у країні. Втім, здивувалась, коли їй написав у соцмережах мер міста.

"Після травми війни я почувалася самотньою, а також чужою у новій країні. Коли Кеммі Дей вперше написав мені з кількох соцмереж, я була здивована, що мною зацікавилася людина такої високої посади, а потім я кілька разів бачила його на проукраїнських заходах", - розповіла жінка. 

За її словами, Дей знайшов і підписався на неї у соцмережах і почав інтенсивно лайкати її історії, надсилаючи емодзі з поцілунками, особливо "коли я публікувала фотографії тренажерного залу та басейну".

"Одного разу він знайшов мене на вебсайті знайомств і написав мені повідомлення, що було для мене дуже дивно, оскільки він уже стежив за моїми соціальними мережами й знав, що я знаю, хто він", - каже українка. 

Біженки повідомляли журналістам, що вони відчували, що повинні бути "ввічливими", але намагалися триматися подалі від сексуальних тем. Вони пояснювали, що щоразу, коли Дей писав у додаток для знайомств, то відчували тиск, боялися сказати "ні", або сказати щось не так.

"Я намагалася ігнорувати всі його натяки про секс або зустрічі, тому що боялася його впливу і просто намагалася бути ввічливою, щоб уникнути конфлікту. Кілька моїх друзів також зіткнулися з подібною ситуацією, коли він написав їм у соціальних мережах і в додатку для знайомств. Одна із моїх українських друзів сказала, що ця людина деякий час виявляла сексуальний інтерес, але не знаю, що насправді сталося і чому він цікавився саме українцями", - розповідає біженка з України.

Друга біженка, яка виїхала з Единбурга в іншу країну, також підтвердила, що отримав кілька повідомлень від Дея через соціальні мережі та сайти знайомств, поки жила у місті.

"Він почав стежити за мною, потім надіслав багато емодзі та реакцій на пости та попросив зустрітися. Це було занадто, і я не знала, як сказати, що не хочу, щоб він більше зі мною спілкувався через його становище. Невдовзі після цього я виїхала із Великобританії в іншу країну і змогла забути про це. Я не здогадувався, що він також спілкувався з іншими біженцями", - розповідає жінка.

Детективи перевіряють занепокоєння щодо поведінки мера за останні 18 місяців. Вони опитали низку колег-радників мера і  високопосадовців, у тому числі тих, хто висловлював занепокоєння.

Відомо, що поліція також розглядає скаргу, подану минулого року до служби інформування міської ради. Поліція вже опитала радників і виконавчого директора, а наступного тижня мають відбутися інші опитування.

Українські біженці у Шотландії 

Уряд Шотландії планує скоротити витрати на охорону здоров'я та соціальну сферу. Це негативно вплине на підтримку українських біженців. Зокрема, харчування для них стане платним.

У липні 2022 року Шотландія на три місяці призупиняла програму підтримки біженців з України. Тимчасова пауза була пов'язана з нестачею житла.

У січні уряд Шотландії відмовився у фінансуванні проживання українців у тимчасовому житлі. Місцева влада вже не отримувала компенсації. Хоча ще у 2023 році уряд фінансував 10 мільйонів фунтів стерлінгів у покритті витрат. У 2024 році такої практики більше не буде. Тому місцева влада заявила про відмову у підтримці готелів, у яких розміщені українці

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube