Шольц поскаржився Зеленському на українських біженців в Німеччині, які не працюють

Німецький лідер каже, що раніше впроваджені урядом заходи зі "стимулювання зайнятості" виявилися недостатньо ефективними

Українці в Німеччині
Шольц поговорив з Зеленським про біженців

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав безробітних українців, які тривалий час перебувають на території країни, якомога скоріше знайти роботу. Каже, що вже час працювати. Це питання він обговорив з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це пише n-tv. Німецький канцлер наголосив, що Берлін має попрацювати над тим, щоб якомога більше біженців з України та інших країн шукали роботу в Німеччині одразу після проходження мовних курсів.

"Занадто багато хто з них перебуває тут уже так довго, що їм час починати працювати", - сказав Шольц.

Він підкреслив, що раніше впроваджені урядом заходи зі "стимулювання зайнятості" виявилися недостатньо ефективними. Шольц зазначив, що обговорив це питання детально з президентом Володимиром Зеленським.

"Він сказав мені, що хоче створити українську установу в Німеччині та Польщі, яка буде підтримувати українців у поверненні або працевлаштуванні в Німеччині, щоб ми могли працювати разом у цьому напрямі", - підсумував німецький лідер.

Українці в Німеччині

22 листопада у Німеччині продовжили тимчасовий захист для біженців з України. Тепер він діє до 4 березня 2026 року.

Як свідчать опитування, понад 65% громадян України, які покинули країну через російське вторгнення та осіли у Німеччині, не планують повертатися додому після того, як війна завершиться. Вони планують залишитися в Німеччині, зокрема у Берліні. 

Німеччина продовжує бути лідером з кількості українців, які перебувають там, як біженці: за деякими підрахунками, там зараз до 1,1 млн громадян нашої країни. Зокрема у Берліні, за різними даними, перебуває до 60 тисяч біженців з України, до 3000 з них розміщено у Тегелі. Багато українців винаймають приватне житло, або знайшли прихисток у місцевих мешканців.

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв за яких умов українські біженці готові повернутися на Батьківщину. Найголовнішим критерієм для українців за кордоном є безпека. Також важливими є вступ до НАТО і ЄС та високі зарплати. Серед вимог є й подолання корупції в державі та реформи, зокрема, у сфері охорони здоров'я та освіти. Причому повернутися буде складніше тим українцям, які мають дітей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube