Німецький лідер каже, що раніше впроваджені урядом заходи зі "стимулювання зайнятості" виявилися недостатньо ефективними
Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав безробітних українців, які тривалий час перебувають на території країни, якомога скоріше знайти роботу. Каже, що вже час працювати. Це питання він обговорив з президентом України Володимиром Зеленським.
Про це пише n-tv. Німецький канцлер наголосив, що Берлін має попрацювати над тим, щоб якомога більше біженців з України та інших країн шукали роботу в Німеччині одразу після проходження мовних курсів.
"Занадто багато хто з них перебуває тут уже так довго, що їм час починати працювати", - сказав Шольц.
Він підкреслив, що раніше впроваджені урядом заходи зі "стимулювання зайнятості" виявилися недостатньо ефективними. Шольц зазначив, що обговорив це питання детально з президентом Володимиром Зеленським.
"Він сказав мені, що хоче створити українську установу в Німеччині та Польщі, яка буде підтримувати українців у поверненні або працевлаштуванні в Німеччині, щоб ми могли працювати разом у цьому напрямі", - підсумував німецький лідер.
22 листопада у Німеччині продовжили тимчасовий захист для біженців з України. Тепер він діє до 4 березня 2026 року.
Як свідчать опитування, понад 65% громадян України, які покинули країну через російське вторгнення та осіли у Німеччині, не планують повертатися додому після того, як війна завершиться. Вони планують залишитися в Німеччині, зокрема у Берліні.
Німеччина продовжує бути лідером з кількості українців, які перебувають там, як біженці: за деякими підрахунками, там зараз до 1,1 млн громадян нашої країни. Зокрема у Берліні, за різними даними, перебуває до 60 тисяч біженців з України, до 3000 з них розміщено у Тегелі. Багато українців винаймають приватне житло, або знайшли прихисток у місцевих мешканців.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв за яких умов українські біженці готові повернутися на Батьківщину. Найголовнішим критерієм для українців за кордоном є безпека. Також важливими є вступ до НАТО і ЄС та високі зарплати. Серед вимог є й подолання корупції в державі та реформи, зокрема, у сфері охорони здоров'я та освіти. Причому повернутися буде складніше тим українцям, які мають дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.