В Офісі Зеленського пояснили, чому Заходу небезпечно припиняти військову підтримку України

Заяви пролунали на тлі занепокоєння щодо падіння підтримки України на Заході

Михайло Подоляк
Михайло Подоляк нагадує, що так вийде дорожче

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що підтримка України допоможе Заходу уникнути небезпеки прямої конфронтації з росією, яка може обернутися Третьою світовою. Він закликав політиків задуматися над тим, що в майбутньому наслідки будуть значно дорожчими навіть в економічному плані. Заяви з Офісу президента пролунали на тлі прийняття тимчасового бюджету США, у якому вилучили пункт про фінансову допомогу Україні.

Михайло Подоляк зробив пост у своєму телеграм-каналі. У ньому радник голови Офісу президента зазначає, що втрата Україною міжнародної підтримки буде катастрофою не лише для її населення, але також матиме важкі наслідки для глобальної безпеки, стабільності, економіки та міжнародного права.

«Якщо речі прямо називати своїми іменами. Так, зрозуміло, що Україні потрібні артилерійські снаряди, далекобійні ракети та системи протиповітряної оборони. Виживання країни, людей — ось що таке зброя для нас тут і зараз. Але й вам (партнерам) конче потрібно, щоб в України були артилерійські снаряди, далекобійні ракети та системи протиповітряної оборони. Тому що це про існування, про правила, про майбутнє, про… економіку/математику, про що дешевше: «зупинити рф зараз чи чекати, поки кровожерливі амбіції рф суттєво зростуть?», — написав він.

У своїй заяві Подоляк перегукується зі словами сенатора-республіканця Мітча Макконнелла, які той виголосив під час візиту президента Володимира Зеленського до США. Республіканці в Сенаті підтримують виділення допомоги Україні.

Конгрес США
Конгрес вилучив з проєкту тимчасового бюджету допомогу Україні. Фото з відкритих джерел

Допомога Україні

Сполучені Штати ухвалили тимчасовий бюджет країни — закон, що має на 45 днів замінити постійний бюджет на наступний фінансовий рік. З нього вилучили 6 мільярдів доларів безпекової допомоги Україні. Причиною стала позиція ультраправих республіканців із парламентської групи «Кокус свободи», які наближені до Дональда Трампа.

Вашингтон запевняє, що до розгляду підтримки Києва повернуться трохи згодом. Європейські союзники стурбовані такими настроями американців, тому очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив про плани створення довготермінового механізму фінансування України, який би не був настільки залежним від зміни політичної кон’юнктури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube