США надіслали Україні демарш: закликають посилити боротьбу з корупцією, - CNN

Дипломатичну ноту від Держдепу Київ отримав наприкінці літа. У документі описана залежність отримання американської підтримки від втілення Україною реформ

Держдеп, Київ
У Блінкена відмовились розкрити подробиці розмов про боротьбу з корупцією в Україні

Наприкінці літа Держдепартамент США видав офіційну дипломатичну ноту Україні стосовно очікувань щодо боротьби з корупцією та фінансової прозорості. У документі, що також має назву "демарш", стверджується, що Київ має продовжувати реформи у цих сферах задля того, щоб отримувати пряму бюджетну допомогу від Вашингтона.

З початку великої війни США надали Україні 23 млрд доларів прямої економічної допомоги. Ці кошти дозволяють українському уряду продовжувати надавати громадянам підтримку, послуги з охорони здоровʼя та освіту. Гроші виділяє Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) через Світовий банк Міністерству фінансів України, пише CNN з посиланням на джерела.

В ноті також підкреслювалась необхідність впровадження Україною важливих реформ в рамках співпраці з МВФ. Перелік включає зусилля з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму, розповіло журналістам джерело, знайоме з питанням.

Київ та Вашингтон коментують вимоги по реформам

Українське посольство у Вашингтоні в коментарі виданню заявило, що Україна "амбітно" просунулася до проведення реформ, у тому числі щодо програми МВФ.

"Ми провели ці реформи, ініційовані Україною, за допомогою та підтримки США, ЄС та інших друзів. І їхня практична підтримка нашого Кабінету міністрів, а також наших НБУ, Генеральної прокуратури та антикорупційних відомств цінується… У всіх наших зобов’язаннях перед МВФ, ЄС та іншими міжнародними донорами, а також США, Україна забезпечує (результат)", - йдеться у заяві.

Білий дім і раніше публічно заявляв про своє бажання допомогти Україні боротися з корупцією під час війни з рф. Водночас приватні дипломатичні дискусії щодо цього питання посилилися в останні тижні, оскільки виникли питання про те, чи схвалить Конгрес запит адміністрації Байдена на фінансування України, йдеться у публікації.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся з делегацією керівників українських антикорупційних чиновників у вересні, щоб обговорити їхні зусилля, а держсекретар Ентоні Блінкен обговорив це питання з президентом Володимиром Зеленським, перебуваючи в Києві на початку вересня. Про це у понеділок, 2 жовтня, нагадав речник Держдепу Метью Міллер.

Міллер водночас зауважив, що не буде розповідати про "конкретні розмови, окрім того, що (ця тема) продовжує залишатися для нас високим пріоритетом, який ми піднімаємо з нашими українськими колегами, і він продовжує бути пріоритетом для України. І ми бачили, як вони вжили заходів у відповідь на конкретні запити, які ми зробили у останні кілька тижнів".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube