“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
На цих озерах знаходилися унікальні пташині садочки галагазів, - новини Україні
В Одеській області висохли озера академіка Ювеналія Зайцева. Вони розташовані в національному парку "Тузлівські лимани". Однією з причин такої екологічної катастрофи у тому, що в озера та лимани майже не надходить вода ззовні.
Про це повідомив керівник науково-дослідного відділу природного парку "Тузлівські лимани" Іван Русєв. Випарювання води з лиманів, на тлі відсутності водообміну, призвело до повного висихання заповідних озер.
"На тлі війни в кінці літа висохли озера академіка Ювеналія Зайцева. І це відбувається від того, що в цьому році вода в лимани і в озера майже не надходить ззовні. Не було і стоку прісної води по малим річкам в лимани. До того ж, в цьому році рівень води в річки Дунай вкрай низький за останні десятиріччя і тому вода в лимани Джантшейський та Малий Сасик теж не надходить з Дунаю і не поповнює озера. І, нарешті, зовсім немає водообміну між Чорним морем та Тузлівськіми лиманами", - наголосив Русєв.
Тому випарювання води з лиманів, на тлі відсутності водообміну, призвело до повного висихання заповідних озер. До того ж на заповідних озерах академіка Ювеналія Зайцева знаходилися унікальні пташині садочки галагазів. Це птахи, що не відлітають на зиму від нас у далекі південні краї. Часто вони гнездяться в норах лис та барсуків.
"Ювеналій Зайцев зробив багато в науці для того, щоб покоління нащадків дізналося таємниці Чорного моря та шляхи вирішення його екологічних проблем. Сприяв він і вивченню біорізноманіття Національного природного парку "Тузлівські лимани". Основні його наукові праці присвячені питанням гідробіології й іхтіології, зокрема вивченню біології контурних областей моря на його межах з атмосферою, суходолом і річками, що стало науковим підґрунтям для охорони та відтворення біоресурсів Чорного моря", - розповів Русєв.
Також академік довів існування нейстонного комплексу організмів і показав його важливе значення в кругообігу речовин у природі. Зазначимо, що з 24 лютого, російські окупанти мінували, забруднювали Чорне море, якому просвячував свої роботи академік, вбивали сонарами (гідролокатори) дельфінів. Через використання гідролокаторів створюються потужні звуки, які негативно впливають на здоров'я тварин: дельфіни потрапляють у зону опромінення навігаційних приладів суден, що виводить з ладу їх органи навігації та ехолокації. Страждають дельфіни також і від потужних вибухів під час бомбардування.
Нагадаємо, у Чорному морі через війну загинуло щонайменше три тисячі дельфінів. Крім того, в Україні через війну вигоріло понад 1,5 млн гектарів лісів та полів.
Також Інформатор писав, що Україна вводить європейський підхід до поводження з відходами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.