В обхід санкцій. У Києві викрили компанію, яка допомагала "Росатому" будувати п'ять АЕС у різних країнах - відео

Читать на русском

Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень, фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні закордонні фірми

Читать на русском
Незаконна допомога "Росатому"
СБУ викрила київську компанію, яка допомагала підсанкційному "Росатому" будувати п'ять АЕС у різних країнах

Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень, фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні закордонні фірми

В Україні викрили масштабну схему обходу антиросійських санкцій, організовану Київським центральним конструкторським бюро арматуробудування. Це монополіст у сфері розробки, серійного виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій. До лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до росії через власного дилера у Москві. Основним замовником стала корпорація "Росатом", яка використовує українську продукцію для будівництва енергоблоків на п'яти атомних електростанціях у різних країнах світу.

Про це повідомили у Службі безпеки України. Київське бюро продовжило цю співпрацю навіть після повномасштабного російського вторгнення, заборони вивезення товарів на митну територію рф і введення санкцій проти "Росатому". Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень. Фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні закордонні фірми.

При виїзді з України товар "переоформлювали" на фактичних отримувачів – підконтрольні "Росатому" компанії, які будують АЕС. Тобто після перетину кордону він їхав "за новим маршрутом". При цьому сертифікацію трубопровідної арматури, виготовленої в Києві, представники "Росатому" здійснювали у режимі онлайн. За оперативними даними, з початку війни ділки здійснили 16 експортних операцій на користь рф на суму майже 42 мільйони гривень.

Як діяла схема постачання 
Як діяла схема постачання 

Генеральному директору Київського бюро і двом його підлеглим про підозру за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Під час обшуків у них вилучили документи, комп’ютерну техніку і засоби зв’язку із доказами незаконної діяльності. Суд обрав трьом фігурантам міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою без права внесення застави. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

"Триває розслідування, щоб встановити всі обставини злочину і притягнути до відповідальності інших учасників оборудки", - додали в СБУ.

 

Україна вимагає розширення санкцій проти "Росатому" через злочини на ЗАЕС

Найбільша в Європі Запорізька АЕС уже понад рік перебуває під окупацією та досі використовується агресором як військова база. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України. 

"Мілітаризація ЗАЕС, спроби її незаконного привласнення та втручання у технологічний процес, атаки й обстріли станції російськими загарбниками завдали шкоди інфраструктурі та порушили її належне функціонування. Окупанти вдаються до репресій та жорстокого поводження з українським персоналом станції, фіксуються факти викрадення і тортур... Закликаємо міжнародну спільноту до безкомпромісних і рішучих кроків, спрямованих на забезпечення політичних, економічних та правових наслідків для рф, включаючи розширення санкцій стосовно російського сектору атомної енергетики, зокрема й за безпосередню причетність державного концерну "Росатом" до злочинів на ЗАЕС", - наголошується у заяві.

Нагадаємо, агенту фсб, який цікавився контрнаступом, тепер світить довічне. Крім того, СБУ допитала керівника загороджувального загону рашистів.

Також Інформатор писав, що за підривом Каховської ГЕС стоїть ворожа ДРГ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.