В Нафтогазі хочуть перейти на ринкові тарифи: коли це відбудеться та чи зросте ціна на газ

Цієї зими ціни на газ не зміняться. Проте після війни компанія може відмовитися від регульованих тарифів.

Нафтогаз, газ, ціни
Україну чекає енергетична реформа

24 жовтня в Берліні голова правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов заявив, що необхідно якнайшвидше переходити на ринкові тарифи на опалення, гарячу воду та газ. Чим швидше це відбудеться, за його словами, тим краще. 

Проте це не відбудеться найближчим часом. Мова йде про те, що реформа може статися після закінчення війни. Про це Олексій Чернишов розповів в інтерв’ю «Укрінформ»

«Цю зиму ми ще маємо пройти за умов регульованих тарифів, мораторію, який діє. Після цього ми маємо повернутися до цієї розмови, - заявив голова правління «Нафтогазу». - Безумовно, ми маємо захистити населення, захистити міста, тому передчасно про це говорити зараз. Але за умовної стабілізації соціально-економічного життя ми маємо провести цю реформу негайно».

Що буде з цінами

Запровадження енергетичного ринку в Україні не обов’язково призведе до підвищення цін на газ та опалення.

«Я б не сказав, що це обов’язково призведе до підвищення цін. Я кажу про ринкові ціни. Ціна – це така річ, що ринкові ціни можуть бути й нижчими, - сказав Олексій Чернишов. - Ті, хто потребує субсидій, так чи інакше будуть їх отримувати, а ось ті, хто цього не потребує, мають платити ринкову ціну».

На сьогодні, місцеві теплові комунальні підприємства заборгували «Нафтогазу» 95 мільярдів гривень.

Як зміняться ціни на газ для теплокомпаній

Олексій Чернишов в інтерв’ю «Радіо Свобода», цієї зими ціни не збільшаться ні для населення, ні для підприємств теплокомуненерго. Проте ринкове регулювання цін на блакитне паливо має відбутися після перемоги.

«Коли це відбудеться? Це, безумовно, питання, яке має вирішуватися виключно при стабілізації ситуації, в першу чергу військової стабілізації. Тому я б зараз його не піднімав, щоби нікого не лякати. Але, безумовно, для того, щоб розвинути суттєво енергетичну структуру, інфраструктуру України, маємо запроваджувати ринкові механізми. І, безумовно, ця реформа є ключовою», - заявив голова правління компанії.

Для того, аби після реформи ціни в платіжках не шокували українців, потрібно навчитися заощаджувати.

«Бувають кейси протягом зими, коли температура в домівках досить висока, коли люди регулюють, умовно кажучи, вікнами температуру в домівках, – це неприпустимо. Також маємо стимулювати міста заощаджувати газ, використовувати сучасні технології. На жаль, сьогодні це не відбувається масово. Тому, якщо хочемо рухатися вперед і бути енергоефективною країною і вивільнити певний об'єм газу, – маємо запроваджувати ринок», - розповів в інтерв’ю представник Нафтогазу.

Інформатор писав, що Україна повідомила, чи планує продовжувати транзит російського газу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube