Сезон холодів розпочався: чи зміняться в листопаді тарифи на опалення

Читать на русском

Мораторій уряду на підвищення цін на послуги ЖКГ все ще діє

Читать на русском
Тарифи на опалення
Тож вартість опалення для українців має залишитися такою ж, як торік та до війни

Мораторій уряду на підвищення цін на послуги ЖКГ все ще діє

Тарифи на опалення під час холодного сезону-2023, який вже розпочався, мають залишитися незмінними. Уряд не скасовував дію мораторію на підвищення цін на послуги житлово-комунального господарства під час воєнного стану. Тож в листопаді українці мають отримати платіжки з плюс-мінус такими ж цінами, як торік та до російського вторгнення.

Про це пише "РБК-Україна". Зазначається, що ціни можуть коливатися, однак не дуже сильно. 

Так, в Україні вже розпочався опалювальний сезон. Більшість населених пунктів нашої держави - в першу чергу великі мегаполіси - вже переважно почали опалення домівок. 

Осінньо-зимовий період традиційно складний для України. Це пов'язано з тарифами та ціноутворенням на них, а на сьогоднішней день ще й з можливими ударами рф по нашій інфраструктурі. Однак щодо платіжок перейматися не варто, вони мають залишитися приблизно такими ж, як і раніше.

Тариф на одну гігакалорію тепла, нагадаємо, може коливатися в залежності від постачальника на 10-50 гривень. Однак в середньому він складає близько 1700 гривень. Така ж сума залишатиметься й цьогоріч.

Ще на початку війни уряд ввів мораторій на підвищення цін на ЖКГ. Туди входять тарифи на опалення (найболючіша тема для українців), гарячу воду та розподіл газу. Влітку влада хотіла підняти ціни на водовідведення та водопостачання, причому одразу на 30%. Однак це рішення так і не було ухвалене. 

Тарифи на газ та електроенергію: якими будуть восени та взимку 2023-24 

Вартість газу також має залишатися незмінною. Наразі вона зафіксована на рівні 7,96 гривень за один кубометр. Очільник "Нафтогазу" Олексій Чернишов стверджує, що в цей сезон здорожчання не планується. 

"В цьому відношенні маю заспокоїти всіх споживачів. Ціна зафіксована. Ціна зростати не буде під час цієї зими", – зазначив Чернишов.

Що ж до платіжки за електрику, то ще в червні 2023 року вона зросла - до 2,64 гривні за один кВт-ч. Однак подальше здорожчання наразі не планується

Міністр енергетики Герман Галущенко нагадує: до кінця грудня поточного року в Україні діє положення про покладання спецобов'язків на ринку електроенергії щодо забезпечення доступною електроенергією населення. Його мають намір продовжити.

"І ми продовжуватимемо дію положення про спецобов'язки до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється", – уточнив Галущенко.

В якості резюме можна зазначати: наразі переживати про раптове та сильне здорожчання цін на послуги ЖКГ не варто. Уряд обіціяє не робити цього як мінімум на період даного опалювального сезону. Значно більшою проблемою є російські удари по інфраструктурі, яких очікує та до яких нині готується Україна

Однак в майбутньому нас, на жаль, обов'язково чекає зростання цін за комуналку, і до цього варто бути готовими. Інфляція та девальвація гривні нікуди не ділися, інфраструктура стара та потребує постійного ремонту й обслуговування - до того ж сильної шкоди завдають терористичні удари росіян. Нарешті, соціальна сфера в Україні сьогодні фактично "напівмертва" через війну, багато в чому вона субсидується за рахунок наших західних союзників. І тому вони можуть вимагати (хоча й з оговорками) підвищення цін всередині країни, аби хоча б частково компенсувати власні витрати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.