В МЗС України дали важливу посаду неіснуючій людині

Читать на русском

Представником МЗС з консульських питань призначили проєкт на основі штучного інтелекту під назвою "Вікторія ШІ"

Читать на русском
Штучний інтелект
З офіційними коментарями від МЗС виступатиме цифрова особа Вікторія Ші

Представником МЗС з консульських питань призначили проєкт на основі штучного інтелекту під назвою "Вікторія ШІ"

Штучний інтелект ШІ-аватар Вікторія, появу якої раніше анонсували у Міністерстві закордонних справ України, вже приступила до своєї "роботи" у відомстві. Її призначили представницею МЗС з консульських питань. ШІ офіційно коментуватиме консульську інформацію для ЗМІ.

Про це повідомила пресслужба МЗС. Зазначається, що представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші створена на основі реальної людини - української співачки та інфлюенсерки Розалі Номбре, яка погодилася добровільно та безкоштовно взяти участь в проєкті МЗС та стала прототипом для представниці. Команда проєкту відзняла та оцифрувала її.

Наголошується, що консульська представниця та її реальний прототип є двома різними особами. З офіційними коментарями від імені консульської служби МЗС виступає лише цифрова особа Вікторія Ші.

"Моє імʼя символізує нашу головну мету - перемогу України, а прізвище - штучний інтелект, який мене створив. Моя робота полягатиме в донесенні до громадськості оперативної та перевіреної інформації консульського департаменту МЗС України. Я повідомлятиму журналістам новини про роботу консулів із захисту прав та інтересів громадян України за кордоном, реагування на інциденти чи надзвичайні ситуації та інші новини", - заявила представниця МЗС з консульських питань Вікторія Ші у своєму вітальному відеозверненні.

 

Коментарі Вікторії Ші зʼявлятимуться на офіційних ресурсах МЗС України, вебсайті та сторінках в соцмережах. Їх також передаватиме журналістам пресслужба МЗС.

"Використання згенерованої штучним інтелектом цифрової особи для консульського коментування - це насамперед економія часу та ресурсів МЗС. Реальні дипломати зможуть бути більш ефективними та фокусуватися на інших завданнях з надання допомоги громадянам", - прокоментував появу Вікторії ШІ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він також наголосив, що активне використання технологій штучного інтелекту в роботі МЗС - це не примха, а вимога воєнного часу. Адже для того, щоб досягати необхідних для країни результатів, потрібно пришвидшувати всі процеси та бути на крок попереду.

"Створення цифрової консульської представниці - це частина ширшої стратегії з системного впровадження передових технологій з використанням штучного інтелекту в МЗС України. Дипломатія не лише в Україні, але і в усьому світі завжди була консервативною сферою, яка останньою впроваджувала інновації. Ми змінюємо це. Українська дипломатія зараз посилює свої спроможності й робить технологічний стрибок, якого досі не зробила жодна дипломатична служба у світі", - додав міністр.

В МЗС наголосили, що вони передбачили кілька рівнів захисту Вікторії Ші від цифрових підробок. На кожному оригінальному відео консульської представниці розміщений QR-код, який веде на текстову версію того ж самого коментаря на офіційній сторінці МЗС. У разі відсутності такого QR-коду чи переходу на будь-який інший сайт, відео не вважається достовірним.

"Крім того, консульська представниця не є заміною речника МЗС України. Після завершення терміну перебування на цій посаді Олега Ніколенка МЗС вже провело конкурс на заміщення цієї вакансії. Його переможець наразі вже визначений і проходить необхідні процедури спецперевірок", - підсумували в МЗС.

Вікторія ШІ

МЗС України презентувало ШІ-аватар Вікторія 19 квітня цього року. Тоді Міністерство закордонних справ України заявило, що запускає інноваційний проєкт на основі штучного інтелекту, який озвучуватиме офіційні заяви відомства.

Зазначалося, що штучний інтелект Вікторія розмовлятиме англійською та українською мовами. Таким чином значно розширять аудиторію для важливих повідомлень МЗС.

Розробка Вікторії ШІ зайняла близько місяця. За оцінками експертів вона коштувала від 5 до 10 тисяч доларів США. Також відомо, що МЗС України планує впровадити ще низку інструментів зі штучним інтелектом. Відомство прагне зробити свою роботу більш ефективною та доступною для ширшої аудиторії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.