В результаті частину віруючих таки забрали до ТЦК, де вони продовжили танцювати та співати мантри
В мережі з'являються відео спроби силової мобілізації крішнаїтів. Інцидент мав місце в Мукачево, що на Закарпатті. Зазначимо, що оточуючі та перехожі вступали в конфлікти з воєнкомами та виступали різко проти.
Втім, частину крішнаїтів все ж таки привезли в ТЦК. Ролики наразі ширяться в соцмережах.
На кадрах помітні люди в традиційних крішнаїтських одежах. Вони співають мантру "Харе Крішна, Харе Рама!" та танцюють. Разом із тим, чоловіки у військовій формі, які вочевидь є представниками ТЦК, намагаються забрати вірян до військкомату.
Це зустрічає серйозний опір з боку місцевих. Люди намагаються відбити послідовників Крішни. Один з чоловіків ледь не нападає на співробітника ТЦК, заявляючи, що "то божі люди" і нема чого їх чіпати.
Хай там як, але як мінімум частину послідовників крішнаїзму все ж таки врешті забрали до ТЦК. У соцмережах повідомляють, що кришнаїти навіть там продовжили співати й танцювати.
Крішнаїти, також відомі як послідовники Міжнародного товариства свідомості Крішни, є частиною вайшнавської традиції індуїзму, яка зосереджена на поклонінні Крішні як Верховному Богу. Засновником секти є Бгактіведанта Свамі Прабгупада, який заснував рух у 1966 році в Нью-Йорку. Ці люди вірують у Єдиного Верховного Бога, а людина має постійно прославляти його, таким чином духовно "прокачуючи" власну душу та підносячись до Божества.
Мобілізації крішнаїти підлягають так само як і всі інші українці. Водночас, кришнаїти вірять у принцип ахімси (ненасильства) і намагаються всебічно уникати насильства в своєму житті. Вони завжди підтримують мирні рішення конфліктів і вірять, що духовний розвиток і віддане служіння Крішні є шляхом до справжнього миру між усіма людьми.
Тобто їхня релігія напряму забороняє їм брати в руки зброю та вбивати людей. А ще кришнаїти вживають у їжу лише певний перелік продуктів. Зокрема, їм не можна їсти м'ясо, рибу, яйця, часник та цибулю тощо. Це складає проблему для харчування такого воїна у складі ЗСУ, адже ніякого спеціального меню для віруючих статутом армії не передбачено.
Раніше ми писали, що альтернативна служба для вірян під час воєнного стану є недоступною. Українські церкви вимагають скасувати таку заборону.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.