В кремлі хочуть створити свій аналог "Кримської платформи" - Спротив

Агресор занепокоїний дипломатичними успіхами України стосовно деокупації Криму

Кримська платформа
В москві називають свій захід "Міжнародний клуб друзів Криму"

Дипломатична робота України стосовно деокупації Криму викликає роздратування та занепокоєння росіян. Через це вони створили фейковий аналог "Кримської платформи". Свій захід окупанти назвали "Міжнародний клуб друзів Криму".

Цей самий "клуб" росіяни зібрали в рамках Ялтинського міжнародного економічного форуму (ЯМЕФ), який пройшов в москві 23-24 жовтня. Там зібрали близько 150 делегатів з 40 країн світу, передає Центр національного спротиву (ЦНС). 

Окрім "друзів Криму", в заході також брала участь Кримська африканська ділова рада. Організація має на меті розвиток співпраці тимчасово окупованого півострова з державами Африки. 

Основна мета всіх цих "танців с бубном" - запевнити представників країн Африки та Латинської Америки в тому, що росія може забезпечити їхні потреби у зернових, а також у тому, що вони можуть вкладати інвестиції у проєкти на території рф. Зокрема, в тимчасово окупований український півострів, що заборонено міжнародним правом. 

"В рамках цих дискусій росія розробляє механізми протидії міжнародним економічним санкціям аби вберегти свої економічні взаємини з ринками, які залежні від постачання збіжжя", - зазначають в ЦНС. 

На полях форуму росіяни активно нав’язували іншим країнам співпрацю з Кримом та іншими територіями України, які тимчасово перебувають під окупацією москви. Зокрема, обіцяли постачання зернових культур з аграрних регіонів ТОТ. Тобто фактично, простою мовою, вони пропонували їм вкрадене в українських фермерів зерно в обмін на економічну співпрацю та політичну лояльність.

"Кремль обманом намагається залучити дані країни до легітимізації захоплених територій як складових російської федерації, проте їй не вдасться ані закріпитись на українських землях, ані забезпечити дані країни так необхідними їм продуктами", - наголошують в ЦНС.

"Кримська платформа": що це таке та навіщо вона потрібна 

Нагадаємо, що "Кримська платформа" є глобальною ініціативою України з дипломатичного повернення півострова. Її започаткував президент Зеленський в останній мирний рік - 2021-й. 

Це комунікаційний дипломатичний майданчик, на якому спілкуються представники світових країн. Платформа діє на постійній основі та слугує своєрідним комунікативним полем для учасників, що дозволяє тримати тему Криму в актуальній міжнародній адженді. 

Про успіхи роботи платформи казати досить складно. З одного боку захід, який проводиться навіть під час війни, під час російської агресії отримав нове значення. Свою тактичну ціль він виконує: питання Криму актуалізується на міжнародному рівні, а Україна дає зрозуміти, що не забула про свої території та своїх людей. 

З іншого боку, своєї стратегічної мети - деокупації півострова дипломатичним шляхом - платформа, очевидно, не домоглася. Зараз же повернення Криму можливе лише військовим шляхом, про що прямо кажуть представники української влади. Однак наразі ця перспектива є, на жаль, є досить малоймовірною (у найближчий час) через складну ситуацію на фронті. 

Росіяни ж, в свою чергу, поводять себе, неначе тубільці Меланезії. Вони створюють "карго-культ": копіюють форму, не копіюючи при цьому суть. Тобто з виду ніби все схоже: міжнародний форум у москві, представники десятків країн, обговорення Криму тощо. Однак це лише форма, а суть принципово різна: Україна намагається повернути своє, а росія - легітимізувати вкрадене та окуповане. Саме цього й не розуміють в кремлі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube