"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Україна зможе просуватися на шляху деокупації Криму
Україна створює Кримську платформу, щоб винести дискусію про деокупацію Криму на рівень міжнародного рівня. Роботу проводитимуть у п'яти ключових напрямах.
Про це заявила перший заступник глави МЗС України Еміне Джапарова, передає Інформатор .
"Важливо розуміти, що звільнення Криму від російської окупації - це один з ключових моментів для відновлення стабільності світового порядку і захисту спільних цінностей", - заявила Джапарова.
Кримська платформа буде зосереджена на п'яти основних напрямках роботи: політика невизнання спроби окупації Криму Росією; розширення та посилення міжнародних санкцій проти Росії; міжнародна безпека; права людини; вплив окупації на економіку та екологію.
Для довідки: «Кримська платформа» - новий консультативний і координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію, протидії зростаючим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини і захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запросив главу Єврокомісії на «Кримський саміт-2021».Крім того, Словаччина візьме участь у «Кримському саміті-2021».