В колонці для Business Insider аналітикиня Atlantic Council Мелінда Гарінг ділиться враженнями від поїздки на південний фронт
Українські оборонці на передовій стикаються з дуже серйозними труднощами, нерідко - психологічного характеру. Вони відчувають втому, вигорання, депресію та страждають від ПТСР. Понад усе бійці бажають повернутися додому - однак не будь-якою ціною.
Про це пише старша наукова співробітниця Atlantic Council Мелінда Гарінг в своїй колонці для видання Business Insider. Там вона поділилися власними враженнями від поїздки на запорізький фронт, з якого жінка тільки-но повернулся.
Деякий час аналітикиня перебувала на південному фронті. Там вона спостерігала за життям та роботою українських бійців, а також спілкувалася з нашими оборонцями. Повернувшись з відрядження, пані Гарінг виклала усі свої думки в колонці для ЗМІ.
Воїнів ЗСУ співробітниця Atlantic Council називає "твердими, сталевими та рішучими". Однак це лишень так видається на перший погляд. Адже за своєрідною ментальною "бронею" ми бачимо простих українських чоловіків та жінок - таких же, як і всі ми.
"Якщо ви поговорите з ними більше 5 хвилин, вони скажуть вам, що є розчарування", - каже Гарінг.
Так, багато з вояків стикаються з сімейними проблемами. Більшість бійців з початку служби дуже мало бачилася зі своїми родинами. У частини солдатів жінки, діти та інші родичі й взагалі перебувають за кордоном.
В армії можна брати лише 30 вихідних щороку, а за один раз - не більше 10. Розлука з родинами стає джерелом напруги в стосунках. Це нерідко призводить до сварок, сімейних розладів та навіть розлучень. Через що, в свою чергу, виникають депресії, а загальний стан бійців пригнічується.
Окреме питання, яке непокоїть бійців: вони не відчувають належної підтримки суспільства. Адже Україна наче живе в двох світах: воюючому та умовно мирному.
"Багатьом з них (бійців - ред.) здається, що за ними не стоять зусилля всього суспільства. У Києві багато людей, котрі позують для селфі та їдять у ресторанах, тоді як невеликий сегмент українського суспільства бере на себе весь ризик. Це поширене відчуття. Є багато історій про розлучення та розлучення з сімей, а також депресії. І багато посттравматичних стресових розладів", - каже Гарінг.
Відчутне в ЗСУ і певне розчарування в західних партнерах України. Багато оборонців мають претензії до сюзників.
Поширена думка, що Захід вимагає від ЗСУ вести війну "так, як ніколи б не наказали своїм солдатам". Зокрема, без підтримки авіації, яка так потрібна нашому війську.
"Ви не можете просити нас битися так, як не стали би битися самі", - цитує Гарінг одного з бійців.
Багато солдатів вже настільки втомилися, що просто хочуть нарешті відправитися додому, до своїх сімей. Однак важливе уточнення: це не означає, що в ЗСУ розповсюджене "пораженчество" та зрада. Бійці не бажають йти на поступки москві, адже вважають, що врешті вона знову нападе. Ця боротьба для наших захисників - екзистенційна.
"Вони знають, що путін не задовільниться, якщо віддати йому Крим в обмін на мир. Вони знають: він повернеться. Він відновить свої війська та повернеться", - каже Гарінг.
Врешті, пише аналітикиня, її дивує, наскільки розповсюдженими сьогодні є дискусії щодо того, а що таке взагалі перемога для України. Зі спілкування з бійцями вона робить простий висновок: перемога - це мир та поверненя додому. Однак не за рахунок будь-яких поступок росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.