Шойгу заявив, що рф готова до переговорів щодо України та співіснування з Заходом: що це означає

Голова російського міноборони зазначив, що діалог має відбуватися "на реалістичних началах"

Переговори з рф
Насправді така "готовність говорити" означає черговий ультиматум

Голова російського міноборони Сергій Шойгу заявив, що в російській федерації готові до дискусій по врегулюванню війни в Україні. Також москва готова обговорювати співіснування із Заходом. Однак все це можливо лише на "реалістичних началах".

Таку заяву Шойгу зробив, виступаючи в понеділок, 30 жовтня, на форумі "Сяншань" в Пекіні (КНР). Його слова цитує пресслужба мо рф. 

Шойгу каже, що наразі москва зберігає готовність до політичних дискусій щодо постконфліктного врегулювання "української кризи". В рф також готові до подальшого співіснування із Заходом.

Правда, робити все це слід виходячи з реальності, вважає міністр оборони рф. Інакше нічого не вийде.

"На випадок створення необхідних умов збегіраємо готовність до політичних дискусій на реалістичних началах", - заявив Шойгу. 

Очільник ворожого міноборони вважає, що слід зберегти рівноправні відносини ядерних держав в рамках Радбезу ООН. Це потрібно задля глобальної стабільності в світі. Сам такі країни, як США, Китай, росія тощо, за думкою Шойгу, несуть всю відповідальність за міжнародну безпеку та стабільність. 

"Аби сформувати справедливий, багатополярний світоустрій, необхідно оновити архітектуру світової безпеки, додати їй більшої стійкості. Для цього необхідно об'єднати зусилля всіх зацікавлених країн", - резюмував Шойгу. 

Бажання миру чи черговий ультиматум? Що мав на увазі Шойгу 

З першого погляду може здатися, що представник країни-агресорки прямим текстом запевняє в готовності до переговорів та мирного співіснування. Однак це, на жаль, лише на перший погляд.

По-перше, переговори між москвою та Києвом взагалі-то й ніколи не припинялися - навіть після початку війни. Як мінімум, йдеться про чисто технічний діалог: обмін полоненими, зернові коридори, повернення наших дітей, гуманітарні питання тощо. Тобто контакти є і вони нікуди не ділися.

По-друге, ключова фраза в словах Шойгу - "на реалістичних началах". Тобто, як вже неодноразово казали в рф - вони готові до діалогу, але з урахуванням "поточних реалій". Йдеться про визнання російського контролю над тимчасово окупованими територіями України, згода з псевдореферендумами і все таке інше. Тобто фактично це не пропозиція сісти за стіл перемовин, а черговий ультиматум - просто завуальований. Мовляв, або буде по-нашому, або ніяк.

По-третє, є важливий політико-репутаційний аспект. Ні Україна, ні росія ніколи не відмовлялися від переговорів - хоча Зеленський й заборонив сам собі будь-яке спілкування з путіним. Однак все ж на словах кожна зі сторін каже, що готова говорити про мир. От тільки про мир на виключно своїх умовах. Якщо в Києві чи в москві прямо скажуть, що ми ніколи не будемо говорити з ворогом ні про що та ніяк - це похитне репутацію (хоча яка взагалі репутація залишилася в москви - та ще загадка) та створить вигляд, ніби хтось хоче війни заради війни. Тож на словах росія й далі продовжуватиме казати, що не проти переговорів. 

Нарешті, по-четверте - геополітичний контекст. Шойгу виступав на великому міжнародному форумі в Пекіні. На "Сяншані" присутні представники 90 світових держав. Офіційна ж мета та головний смисл (в філософському сенсі) цього заходу - побудова "Світової Спільноти з єдиною долею". Саме так це бачать китайці, це прописано в програмі форуму. Тож було б дивно, якби під час виступу на такому майданчику Шойгу заявив, що москва проти будь-яких переговорів та має намір воювати й надалі - хоча всі прекрасно розуміють, що так воно і є. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube