Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Поки невідомо, наскільки збільшиться тривалість відключень
У Києві може зрости тривалість відключень світла. Це пов’язано з настанням холодів. В ефірі національного телемарафону повідомив директор ДТЕК Дмитро Сахарук пояснив, що обмеження електроспоживання в столиці з похолоданням можуть збільшитись, якщо пропускна спроможність мереж, якими електроенергія надходить до столиці, залишиться на такому самому рівні, як зараз.
"У нас, коли буде знижуватись температура, то споживання буде рости. Десь кожні 5-7 градусів зниження температури - це 10% споживання по території України в середньому", - сказав Сахарук.
При цьому він підкреслив, що періоди відключення електроенергії можуть збільшитися й в тому випадку, якщо спеціалісти ДТЕК не встигнуть відремонтувати й збільшити обсяг електроенергії, яку можна подати до Києва. Наразі невідомо, наскільки збільшиться тривалість відключень.
"Але я зараз не готовий говорити, що це буде - чи 6, чи 7 годин, чи в 4 години ми зможемо вкластися", - зазначив Сахарук.
За його словами, ДТЕК буде шукати шляхи, як без перевантаження енергосистеми давати електроенергію максимально часто, щоб інтервали без світла ставали коротшими навіть з настанням морозів. ДТЕК також намагатиметься зменшити проміжки часу, протягом яких люди будуть без світла.
"Головне, що навантаження буде більше і дефіцит буде зростати. Тому тут потрібно буде шукати шляхи, яким чином з одного боку не зробити так, щоб взагалі не було світла, з іншого боку - не зруйнувати енергосистему через перенавантаження", - наголосив Сахарук.
Відключення світла в Україні розпочалися в жовтні через російські обстріли об’єктів енергетики. З того часу, залежно від масштабів руйнувань енергетичної інфраструктури, компанія "Укренерго" повідомляє диспетчерів операторів розподільчих мереж (обленерго) про обсяг потужності, який необхідно зменшити в конкретному регіоні, а далі оператори систем розподілу формують графіки аварійних відключень.
Енергетики роблять все можливе, щоб зменшити кількість і тривалість відключень. Вони ремонтують мережі без зупинок та вихідних. Українців просять заощадливо споживати електроенергію. Це допоможе втримати баланс в енергосистемі та не допустити аварійних пошкоджень електромереж через перенавантаження. Які прилади допоможуть пережити відключення світла — читайте тут.
Нагадаємо, ми писали, як впливають періодичні відключення електроенергії в Україні на економіку. Крім того, Уряд обіцяє більш "передбачувані" графіки відключень світла.
Також Інформатор писав, коли в Україні можуть скасувати відключення світла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.