В ДПСУ розповіли, скільки ухилянтів спіймали за рік та куди найчастіше втікали військовозобов'язані

Читать на русском

На одному тільки незаконному перетині кордону "погоріли" близько 8 тисяч чоловіків

Читать на русском
11 тисяч ухилянтів затримала ДПСУ
Ще понад три тисячі намагалися виїхати завдяки підробним документам

На одному тільки незаконному перетині кордону "погоріли" близько 8 тисяч чоловіків

За 2023 рік Держприкордонслужба затримала 11 тисяч чоловіків, які намагалися втекти з України. Найчастіше військовозобов'язані намагаються опинитися на території Молдови та Румунії. Найменше спроб незаконного перетину кордону зафіксовано в бік Польщі.

Про це розповів "Укрінформу" речник ДПСУ Андрій Демченко. Він зазначив, що з погіршенням погодних умов кількість ухилянтів, яких ловлять на кордонах, сильно зменшується. 

За словами Демченка, близько 8 тисяч чоловіків затримали на "зеленці". Тобто вони намагалися перетнути кордон поза пунктами пропуску, "перебігши" його нелегально.

Ще понад 3 тисячі осіб - це ті, хто мали при собі підроблені документи, сподіваючись таким чином легально пройти КПП. Найчастіше це були підробки документів про непридатність до військової служби, про інвалідність, посвідчення багатодітного батька тощо. 

Водночас речник ДПСУ зауважив, що цьогоріч стало менше охочих перетнути кордон поза межами пунктів пропуску. Він порівнює ситуацію з 2022 роком: тоді за добу затримували до 100 правопорушників. 

"Зараз спроб значно менше", - підкреслив прикордонник.

Найпопулярніші напрямки для українських втікачів - Молдова та Румунія. Цікаво, що найменше спроб робиться в бік польського кордону. Тікати через Польщу українці чомусь переважно не бажають.

Динаміка зменшення незаконного перетину кордону чітко прослідковується в осінні місяці, що пов'язано з погодними умовами, сказав речник. Тобто чим гірші погодні умови, тим менше ухилянтів ловлять прикордонники. 

"Якщо говорити про попередні періоди, то збільшення спроб фіксувалась, коли є сприятливі погодні умови для перетину. Бо коли похолодання і сніг, стає непрохідна місцевість, тоді перетнути кордон охочих стає менше", - резюмував Демченко.

Щодня з України виїжджає близько 6 тисяч чоловіків - дані ДПСУ 

Разом із тим, нещодавно в Держприкордонслужбі назвали шокуючі цифри. Згідно зі статистикою, щодоби з України виїжджає близько 6 тисяч чоловіків призовного віку. 

Близько 150-200 з них їдуть в якості волонтерів завдяки системі "Шлях". Найчастіше ж чоловіки виїздять за документами про супровід осіб з інвалідністю або ж як багатодітні батьки. Природно, що деякі з них мають підроблені документи, однак виявити абсолютно кожного є неможливим. 

“У законодавстві не деталізовано можливість контролю за особою, яка супроводжує особу з інвалідністю. Тобто, одну особу з інвалідністю можуть супроводжувати в різний час різні люди на підставі акту встановлення факту догляду, який видається будь-кому; він не захищений, його можна підробити. То ж з одною особою з інвалідністю можуть виїхати кілька осіб, а перевірити, чи повернулися попередні, неможливо”, – зазначають в ДПСУ.

Всього ж за 2023 рік прикордонники викрили понад 220 груп, які переправляли ухилянтів за кордон. Понад 1,4 тисячі осіб отримали підозри у вчинені кримінальних правопорушень щодо перетину кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.