“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Право чоловіків на виїзд з країни обмежено
В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. Не всі чоловіки можуть вільно виїжджати з країни. Проте, відповідно до Правил перетинання державного кордону, громадяни України, які мають інвалідність І, ІІ, ІІІ групи, мають право на виїзд за кордон без обмежень.
Про права чоловіків з інвалідністю розповів юрист Андрій Лавренюк. За його словами, відповідно до Правил перетинання державного кордону, громадяни України, які мають інвалідність І, ІІ, ІІІ групи, мають право на виїзд за кордон без обмежень.
"Тобто, встановлення групи інвалідності для військовозобов’язаного чоловіка надає йому право вільно перетинати кордон навіть в умовах воєнного стану. Щоб реалізувати це право необхідно мати повний пакет документів, що підтверджують, що саме особа є інвалідом ІІІ групи", - сказав Лавренюк.
Для перетину державного кордону інвалідам ІІІ групи необхідно мати такі документи:
«Найкраще це посвідчення особи з інвалідністю, оскільки були прецеденти, що з довідкою МСЕК особу не пропускали»,—зазначив юрист.
При перетині державного кордону інвалідам ІІІ групи можуть бути запропоновані додаткові заходи контролю, наприклад пред’явлення довідки МСЕК та посвідчення особи з інвалідністю.
Прикордонний контрольний орган може відмовити у перетині державного кордону інваліду ІІІ групи у таких випадках:
У разі відмови у перетині державного кордону інваліду ІІІ групи прикордонний контрольний орган зобов’язаний надати йому письмове пояснення з підставами відмови. Особа має право оскаржити рішення про відмову у перетині державного кордону до суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.