Нела Ліскова закликала до "деукраїнізації" та "денацифікації" Чехії та в цілому робила неадекватні заяви
В чеському місті Острава судили місцеву "активістку" на імя Нела Ліскова. Вона закликала до "деукраїнізації" та "денацифікації" Чехії. Також жінка називала себе "почесною консулкою "ДНР".
Суд призначив Лісковій вісім місяців ув'язнення, але умовно і з відстрочкою на два роки. Про це повідомляє Radio Prague Intetnational.
Зазначається, що громадянку Ліскову судили за "неодноразові наклепницькі заяви". Вони стосувалися, зокрема, депутатки чеського парламенту Ольги Ріхтерової, а також українського президента Володимира Зеленського, біженців, представників ЛГБТ-спільноти та інших.
Розслідування проти Ліскової стартували в червні 2023-го, після її публікацій в соцмережах. На них звернув увагу особисто ексміністр культури Чехії Даніель Герман.
"В останні роки Ліскова публікувала в соціальних мережах маніпулятивні пости про мусульман, сексуальних меншин і членів Чеської піратської партії. Раніше в Чеській Республіці Нела Ліскова очолювала товариство "Представництво "Донецької народної республіки" й називала себе "почесним консулом "ДНР"... У минулому Ліскова неодноразово поширювала дезінформацію в соціальних мережах, наприклад, про вакцинацію в період пандемії та міграційну кризу", - йдеться в публікації журналістів.
Зазначається, що вирок не остаточний. Ліскова подала апеляцію безпосередньо у залі суду. Окрім умовного терміну, суд зобов'язав її видалити публікації в своїх соціальних мережах.
Нагадаємо, що Чеська Республіка є однією з тих європейських країн, які найактивніше допомагають Україні в протистоянні з РФ. Зокрема, нещодавно Прага пообіцяла знайти для ЗСУ додаткову кількість боєприпасів - 200 тисяч. Перші партії цього озброєння можуть потрапити на фронт вже у квітні.
Також Чехія активно приймає в себе українських біженців. Наразі в країні їх знаходиться близько 340 тисяч. Більша частина серед них - жінки с дітьми.
"Інформатор" раніше писав про те, що чеська держава планує надати українцям новий статус проживання. Для отримання цього статусу біженці повинні мати економічну самодостатність (джерело доходу). Втім, залишається діяти й програма тимчасового захисту для вимушених переселенців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.