Українські діти в Чехії: країна запроваджує нові правила для біженців та перевірки в школах

Читать на русском

У Чехії проводять збір даних дітей біженців, щоб з'ясувати, як вони відвідують навчальні заклади

Читать на русском
Українські біженці в Чехії
Чехія почне контролювати стан навчання українських дітей

У Чехії проводять збір даних дітей біженців, щоб з'ясувати, як вони відвідують навчальні заклади

У Чехії розпочалася несподівана перевірка українських дітей, які перебувають під тимчасовим захистом. Перевірки проводяться у дитячих садках та школах. Їх проведення зумовлене бажанням розібратися, як саме діти-біженці з України відвідують навчальні заклади.

Згідно з інформацією з proukrainu.blesk.cz, навчання у Чехії є обов'язковим. Міністерство освіти Чехії повідомило, що з 3 по 10 квітня триватиме ця несподівана перевірка українських дітей, які мають статус тимчасового захисту, у початкових, середніх школах та консерваторіях.

Мета збору даних - з'ясувати, як саме діти з України беруть участь у навчальному процесі та чи дотримуються вони свого обов'язку відвідувати навчальні заклади. Важливо відзначити, що батькам не потрібно подавати жодних звітів, оскільки перевірка стосується саме шкіл, а директори цих закладів самі подають інформацію про учнів.

У Чехії відвідування навчальних закладів є обов'язковим. Згідно з правилами, діти повинні відвідувати дитячий садок протягом останнього року дошкільної освіти і школу до 9 років. Іншими словами, вони зобов'язані навчатися від 5 до 15 років, максимум до 17 років.

У випадку, якщо дитина пропускає школу протягом 15 календарних днів поспіль без обґрунтованої причини, її справу можуть передати на розгляд щодо її відрахування з навчального закладу. Батьки отримають лист від директора школи, в якому буде зазначено про можливе відрахування їхньої дитини та запрошення надати пояснення причини відсутності. На вирішення цього питання їм надається додатково 15 днів.

Якщо пропуски тривають 30 днів, то дитину автоматично вважають відрахованою зі школи, якщо батьки не нададуть пояснення про відсутність. Раніше влада Чехії заборонила створення окремих класів для біженців з України.

Захист український біженців у Чехії 

Українські біженці у Чехії зможуть отримати дозвіл на довгострокове проживання. Однією з умов отримання нового статусу буде економічна самодостатність. При цьому в країні продовжить діяти режим тимчасового захисту для українських біженців, які цього потребують. Тож українські біженці, які не потребують допомоги чеського уряду, зможуть вийти зі статусу тимчасового захисту та отримати натомість інший.

Процедура зміни статусу буде дуже простою і схожою на процес електронної реєстрації для продовження тимчасового захисту. Зазначається, що зараз у Чехії зареєстровані 338 736 біженців з України. Тимчасовий захист на європейському рівні діятиме до березня 2025 року. Наступні кроки щодо статусу перебування українців у ЄС планують обговорити у другому кварталі 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.