В Білорусі почалися військові навчання. Чи варто очікувати нової спроби захопити Київ

Читать на русском

Ризик є, але ЗСУ пильнує

Читать на русском
В Білорусі почалися військові навчання. Чи варто очікувати нової спроби захопити Київ

Ризик є, але ЗСУ пильнує

Сьогодні, 8 вересня, у Білорусі розпочалися командно-штабні навчання збройних сил країни, присвячені "звільненню території, тимчасово захопленій противником". Вони триватимуть до 14 вересня. За даними української розвідки, навчання відбуваються за участю російських військових та країн-членів ОДКБ. Враховуючи заяви Залужного про можливі спроби взяти Київ, виникає питання, чи не очікує на Україну нове повномасштабне вторгнення з півночі. 

Загроза є

Головний редактор Defense Express Олег Катков впевнений в тому, що погроза є, і про неї ніколи не можна забувати. Адже ми маємо тисячокілометровий кордон з білоруссю, з території якої рф регулярно як регулярно здійснює обстріл, так прямо наступала. 

“Будь-які дії російської чи білоруської армії з точки зору навчань або будь-якого розгортання додаткових сил - вони є загрозливими. В будь-який момент ця ділянка кордону може перетворитися на ділянку фронту”, - сказав Олег Катков. 

Він звернув увагу на те, що за заявами Генерального Штабу і Генерального управління розвідки Міноборони певних приготувань до активних дій не спостерігається, але кожен раз нагадується, що така можливість існує. 

Нагадаємо, що 7 вересня на “Укрінформ” вийшла стаття під авторством Головнокомандуючого ЗСУ Валерія Залужного та першого заступника Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки Михайла Забродського. В ній офіцери дають прогнози щодо військових дій в Україні на 2023 рік. Серед всього іншого вони зазначають і можливість наступу на українську столицю:

"Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ та загроза повторного розгортання бойових дій з території Республіки Білорусь", - йдеться у статті

Але ворогам України бракує сил

Голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан навів два аргументи, чому не слід остерігатися повноцінного наступу з території Білорусі. По-перше, він посилається на дані нашої розвідки і каже, що наразі там сформовані лише 7 батальйонів - цього недостатньо для того, щоб завдати удару по Київській області, тим паче, по Києву. По-друге, останнім часом розвідка спостерігала, як білорусь направляла росії ешелони з боєприпасами та амуніцією для того, щоб країна-агресор поповнювала свої запаси на сході нашої країни, у війні на донецькому напрямку. Тут доречно нагадати про те, скільки разів українська армія знищувала ворожі склади. 

"Час на логістику і доставку тих боєприпасів, які були придатні для використання, був дуже обмежений. І для цього росіяни вже забирали зі складів білорусі ці припаси. Тому звісно, що армія, яка готується нападати, не віддає, а накопичує боєприпаси. А тут відбувалося навпаки", - сказав Сергій Кузан.

Він повідомив про ті завдання, якi зараз відпрацьовуються на навчаннях у білорусі - відновлення контроля за державним кордоном та боротьба з ДРГ і незаконними збройними формуваннями. Щодо першого, то, за словами експерта, в прикордонних областях України вже посилюють угрупування. А друге завдання свідчить про те, що білорусь все ж хвилюється через можливі ДРГ з боку України. Припускає, що лукашенко і командування збройних сил білорусі вдається до таких маневрів навмисно - для того, щоб ми не перекидали наші підрозділи з півночі на південь або схід. Але пильності втрачати не слід. За словами фахівця, ракетна та авіаційна загроза залишається - втім, вона існує з 24 лютого. 

Військовий експерт Денис Попович нагадав, що це одне з військових навчань, яких останнім часом було дуже багато на території білорусь. Наразі немає безпосередньої погрози сухопутнього наступу з того боку, бо немає концентрації військ на тих напрямках, де цей наступ міг би бути. Спікер не виключає ударів з боку білорусі - ця погроза була і буде зберігатися. 

"А сухопутній наступ супроводжується відповідною концентрацією військ, наступальними угрупованнями. Треба згадати, що у нас відбувалося 24 лютого. Якщо щось подібне буде відбуватися на території Білорусі, тоді будемо робити якісь прогнози і будувати якісь висновки", - сказав Денис Попович.

Про що варто пам'ятати

1 вересня українська розвідка повідомляла, що навчання відбуватимуться за участю російських військових та країн-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ, Ташкентський договір). Це військово-політична міжнародна організація, до якої входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, росія, Таджикистан.

У середині серпня начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов переконував, що військових загроз для України з боку Білорусі, крім існуючих, сьогодні немає.

Раніше ми писали про те, чому Зеленський закликав звернути увагу на всі ділянки фронту.  

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.