Ощадбанк заявив, що його соцмережі буде вести GPT, та отримав у відповідь купу критики від клієнтів

При цьому з початку 2023 року Ощадбанк перестав відповідати на критичні відгуки на сайті Мінфін

Ощадбанк заявив, що його соцмережі буде вести GPT, та отримав у відповідь купу критики від клієнтів
Сучасний Ощадбанк та запроєктований GPT

Після того як компанія Microsoft анонсувала оновлені версії свого пошуковика Bing та браузера Edge з використання штучного інтелекту ChatGPT, Ощадбанк на своїй сторінці в Facebook заявив, що пости в соцмережах банк доручить штучному інтелекту. Більше того, показав згенерований системою зовнішній вигляд відділення через 100 років. Спроба хайпу викликала великий шквал критики з боку користувачів. Інформатор розбирався, що не сподобалось.

“Запускаємо GPT-челендж! Наш банк у соцмережах є номером 1 – завжди на хвилі трендів та постійно з клієнтами. Тож цього місяця тестуємо дещо новеньке: чи зможемо довірити створення постів штучному інтелекту. Як думаєте, впорається? Пишіть у коментарях. А так штучний інтелект бачить Ощадбанк через 100 років. І додає, що саме він буде допомагати в обслуговуванні клієнтів, а безпеку гарантуватимуть блокчейн-технології. Вау”, - йдеться у повідомленні Ощадбанку.

так штучний інтелект бачить Ощадбанк через 100 років
Так штучний інтелект бачить Ощадбанк через 100 років

У відповідь користувачі порадили Ощадбанку виправити безліч старих недоліків, перш ніж братися за нові технології. Зокрема скаржились на таке:

  • Проблеми переказу коштів з картки на картку; 
  • Відсутність у відділеннях генераторів;
  • Проблема з заміною фінансового номера клієнту, який перебуває за кордоном;
  • Проблеми з оплатою проїзду у громадському транспорті Києва “Карткою киянина”, відкритою в Ощадбанку;
  • Незручний мобільний застосунок;
  • Необхідність платити за картку, якою не користуються;
  • Проблеми з оплатою комунальних послуг.

Чи справді штучний інтелект веде сторінки Ощадбанку в соцмережах?

Важко сказати. Адже під критичні коментарі на Facebook-сторінці приходили люди з різними іменами, які називали себе співробітниками Ощадбанку та намагались допомогти критикам розв'язати проблему. Чи то штучний інтелект не впорався чи згенерував купу ботів.

Крім того, на сайті відгуків про роботу банків Мінфін з 1 січня 2023 року Ощадбанк перестав відповідати на критичні зауваження користувачів, хоча раніше робив це досить акуратно. Напевно, штучний інтелект поки що може не все. І від людей при роботі з людьми відмовлятися поки що зарано.

Що цьому передувало

Система ChatGPT від Microsoft почала стрімко набирати популярність після свого виходу. На фоні цього, компанія почала розвивати напрямок та пов’язані з ним продукти. До прикладу, вона інвестувала в компанію-творця самого чатбота OpenAI 10 млрд доларів.
У майбутньому компанія збирається ще більше інвестувати в інтеграцію штучного інтелекту. Так, розробки на базі ChatGPT мають з’явитися не тільки в пошуковику чи браузері, а і в нових продуктах від Microsoft у сфері програмного забезпечення.

Як раніше повідомляв Інформатор, 7 лютого Microsoft анонсувала оновлені версії свого пошуковика Bing та браузера Edge. Головною фішкою апдейта стане використання штучного інтелекту ChatGPT. Тепер користувачі зможуть отримувати відповіді від віртуального асистента просто на головних сторінках пошуковика, що має значно підвищити якість пошуку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube