Уряд України затвердив нові правила торгівлі - що зміниться

Оновлені правила містять як удосконалені норми чинних, так і нові вимоги

Торгівля
В Україні затвердили нові правила торговельного обслуговування

Кабінет міністрів України затвердив нові правила торговельного обслуговування населення, які встановлюють більш зрозумілі та чіткі правила для торгівлі, посилюють захист споживача, зокрема й у сфері мережевої торгівлі. Нові правила набудуть чинності після завершення воєнного стану, коли повністю запрацює оновлений закон про захист прав споживачів. Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки. 

Оновлені правила містять як удосконалені норми чинних, так і нові вимоги — зокрема, щодо забезпечення доступності магазинів та закладів громадського харчування для людей з інвалідністю. Наприклад, мають бути пандуси, спеціальні місця для паркування, а також можливість отримати допомогу від продавця. Пересувні торговельні точки не повинні заважати людям з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення мати доступ до транспорту та інших об’єктів. Також правила:

  • Розширюють права споживачів на отримання інформації в цифровому форматі про товари та продавців. Зокрема, таку інформацію можна буде отримати, відсканувавши QR-код в куточку споживача. За необхідності покупець може попросити надати інформацію для ознайомлення в паперовій формі. 
  • Удосконалюють організацію торгівлі та виробництва в магазинах. Наприклад, передбачають наявність в торгових закладах окремих приміщень чи місць для зберігання речей працівниками.
  • Уточнюють вимоги до використання вимірювальних приладів (ваги), які мають бути точними та відповідати вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність. 
  • Визначають вимоги до компаній, які займаються мережевою торгівлею — вони повинні мати складські приміщення та продавати товари через своїх агентів або доставляти їх покупцям. Інтернет-магазини мають надавати повну інформацію про товар та продавця.
  • Чітко регламентують здійснення гуртової торгівлі, зокрема, й через інтернет-магазини.
  • Забороняють продавати товари, які схожі на їжу, але не є їстівними (наприклад, іграшки у вигляді фруктів), оскільки це може бути небезпечно, особливо для дітей.

Поглиблення торгівлі з країнами ЄС

5 лютого міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась з міністром з питань зовнішньої торгівлі та французьких громадян за кордоном Франції Лораном Сен-Мартеном та обговорила питання поглиблення економічного співробітництва між країнами, залучення європейських інвесторів до приватизації, а також післявоєнного відновлення України. На заході були присутні представники урядів Німеччини, Італії, Португалії, Греції, Естонії, Австрії, Ірландії, Словаччини, Угорщини та Латвії.

Свириденко підкреслила, що співпраця з ЄС залишається ключовим вектором економічного розвитку України. Експорт до країн ЄС становить 59,5% всього українського експорту, який минулого року сягнув 24,7 млрд доларів. В січні цього року експорт української продукції до країн ЄС зріс на 5,5% до 1,8 млрд доларів у порівнянні із груднем 2024 року. Вона закликала європейський бізнес не зволікати та збільшувати інвестиції в Україну вже зараз.

Окремо вона зазначила важливість розширення інвестиційної співпраці та розвиток міжурядових платформ (G2G-угод). Такий механізм вже діє між Україною та Францією, що дозволяє залучити €200 млн грантового фінансування. Серед першочергових завдань Свириденко відзначила: створення привабливих умов для інвесторів, розширення приватизації та запуск державно-приватних партнерств. Зокрема, зараз держава пропонує різні форми підтримки для інвесторів:

  • Податкові та митні пільги для компаній, що працюють в індустріальних парках, а також компенсацію витрат на їх підключення та розвиток інфраструктури.
  • Програму підтримки великих інвестпроєктів, що покриває до 30% витрат для інвестицій від 12 мільйонів євро.
  • Інвестиційну програму на 9,3 мільярда євро, яка включає гранти, гарантії від Європейської Комісії та технічну допомогу.

Також запущена система страхування від воєнних ризиків. Вона охоплює страхування суден (Marsh McLennan), вантажів і складів (ЄБРР), малого та середнього бізнесу (DFC), а також спеціальні програми від MIGA. Цей список постійно доповнюється новими інструментами захисту інвесторів. Свириденко закликала європейських партнерів підтримати український бізнес, який вже має готові інвестиційні проєкти у ключових секторах економіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube