Уряд Швеції готується розширити підтримку українських біженців: що пропонується

Читать на русском

Влада Швеції розробила законопроєкт, який дозволить українцям отримати шведський номер соціального страхування

Читать на русском
Швеція, біженці
Українці в Швеції отримають інший доступ до шведської системи охорони здоров'я

Влада Швеції розробила законопроєкт, який дозволить українцям отримати шведський номер соціального страхування

Уряд Швеції готується розширити підтримку українських біженців. Зокрема, українцям дозволять отримувати шведський номер соціального страхування, що надасть доступ до багатьох послуг. У законопроєкті також передбачено суттєве збільшення виплат.

Уряд Швеції розробив законопроєкт, який дозволить українським біженцям зареєструватися в країні та отримати шведський номер соціального страхування. Про це повідомила міністр міграції Марія Мальмер Стенергард.

«Це означає, що вони отримають зовсім інший доступ до шведської системи охорони здоров'я, можливість отримати BankID, а також отримують право на більш високу підтримку», – заявила вона.

Українцям потрібен повний доступ до навчання шведською мовою, послуг служби зайнятості, додала міністр. Законопроєкт буде винесений на обговорення, і очікується, що він може набути чинності восени.

Раніше уряд критикували за виплати українським біженцям, які прибули до Швеції після вторгнення Росії до України. Якщо законопроєкт буде ухвалено, добову суму з нинішніх 71 шведської крони (6,28 євро) буде збільшено до 308 шведських крон (27,26 євро). Тобто за місяць українські біженці отримуватимуть близько 818 євро.

Закон спрямований на українців, які перебувають у Швеції більше року та планують залишитися довше. Політики закликають уряд вжити тимчасового заходу щодо збільшення фінансової підтримки українців до ухвалення закону.

Швеція серед країн, де найкращі умови для українських біженців

Відомо, що на території країни близько 48 тисяч наших громадян. Вони отримують доступ до ринку праці, соціальне забезпечення, медичну допомогу й можливість здобувати освіту. Що стосується фінансової підтримки, то у 2024 році її розмір становитиме 818 євро (24 500 гривень). Однак експерти звертають увагу, що це одна з найдорожчих країн світу.  

Також тут надають соціальне житло. Українських біженців розселяють як у закладах із харчуванням, так і в окремому житлі. Додатково передбачена допомога для родин із дітьми та соціально незахищеним людям. Проте є й недолік - у країні досі немає безплатних курсів шведської мови, але держава, ймовірно, запровадить їх у 2024 році. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.