"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Саміт Сі і Байдена стане першою зустріччю лідерів США і Китаю віч-на-віч за рік
У вівторок, 14 листопада, Президент Китаю Сі Цзіньпін розпочав свій перший за шість років візит до Сполучених Штатів. Раніше президент Джо Байден заявив, що має намір відновити нормальні відносини з Пекіном, а його головний дипломат наголосив на необхідності свобод, які, за словами Вашингтона, Пекін підриває в Азійсько-тихоокеанському регіоні.
Про прибуття китайського лідера у Сан-Франциско повідомив Reuters. Це перший за шість років візит найвищого посадовця Китаю до США.
У виданні пишуть, що Сі прибув з першим візитом у США з 2017 року. У середу, 15 листопада, вранці він має зустрітися з Байденом у невідомому місці в районі затоки Сан-Франциско. Потім він візьме участь у щорічному саміті форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).
Саміт Сі і Байдена стане першою зустріччю лідерів США і Китаю віч-на-віч за рік. Американські офіційні особи називають її можливістю зменшити тертя в тому, що багато хто вважає найнебезпечнішим суперництвом у світі.
Після прибуття Сі помахав рукою з трапа свого літака Air China і спустився на землю, щоб зустрітися з американськими офіційними особами. Його зустрічали міністр фінансів Джанет Єллен і посол США в Китаї Ніколас Бернс.
Сі Цзіньпін сів у свій китайський лімузин "Хунці", або "Червоний прапор", і виїхав з аеропорту до Сан-Франциско. На нього очікуються демонстрації як за, так і проти його візиту.
Менш ніж за дві години до цього держсекретар США Ентоні Блінкен виступив перед міністрами 21 країни-члена АТЕС. Він підкреслив, що США вірять у "регіон, де економіки вільні обирати свій власний шлях де товари, ідеї, люди рухаються законно і вільно".
Блінкен не назвав Китай на ім'я, але його слова перегукувалися з риторикою США в останні роки, коли Вашингтон звинувачував Китай у залякуванні менших країн Індо-Тихоокеанського регіону. Тоді китайці намагались підірвати "порядком, заснованим на правилах".
Торговий представник США Кетрін Тай, яка разом з Блінкеном відкрила міністерську сесію АТЕС, заявила, що зустріч у Сан-Франциско відбулася в час "великої невизначеності та викликів" для регіону. Вона відзначила зростання геополітичної напруженості, крихкість ланцюгів постачання і загострення кліматичної кризи.
Раніше Байден заявив, що прагне поліпшити відносини з Китаєм після періоду напружених зв'язків і буде домагатися відновлення нормальної комунікації між двома наддержавами. Це також включає контакти між військовими.
Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив журналістам, що Байден і Сі також обговорять конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС в Газі. Окрема тема стосуватиметься зусиллям США з підтримки України в її боротьбі проти російських військових.
Байден заявив, що США не хочуть відокремлюватися від Китаю, але хочуть змінити економічні відносини на краще. Його адміністрація намагається "знизити ризики" деяких критично важливих ланцюгів постачання з Китаю, оскільки економічна та військова конкуренція між двома країнами зросла.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.