Міністр оборони України висловив вдячність співлідерам коаліції – Латвії та Великій Британії – за цю важливу ініціативу
Коаліція дронів офіційно розпочала свою діяльність в рамках ініціативи Контактної групи з оборони України. Про це повідомив міністр оборони, Рустем Умєров, зазначивши, що країни, які бажають приєднатися до коаліції, мають можливість це зробити. Окрім Латвії, Великої Британії та України до коаліції вже приєднались Швеція, Данія, Німеччина, Литва, Естонія та Нідерланди.
За даними Міністерства оборони, Умєров підписав лист із заявою про наміри та висловив подяку співлідерам цієї ініціативи - Латвії та Великій Британії. У відомстві нагадали, що вступ до коаліції є відкритим для охочих країн.
"Це віха на шляху до досягнення технологічної переваги над нашим ворогом. Серійне виробництво та поставки БПЛА значно розширюють можливості Збройних сил", - сказав Умєров.
Нагадаємо, що коаліцію дронів та РЕБ створили в січні цього року Україна та Латвія. Рішення про це ухвалили під час візиту Міністра оборони Латвії Андріса Спрудса до Києва. Наприкінці місяця до неї долучилися Швеція і Велика Британія. Головне завдання Коаліції дронів - допомогти Україні масштабувати виробництво безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби для потреб війни.
Віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв'ю виданню Reuters розповів, що у 2024 році Україна планує виготовити тисячі безпілотників з великим радіусом дії, які зможуть завдавати ударів по території росії. Так, нещодавно в Україні розробили і створили дронемобіль. Це унікальна розробка українських інженерів, яка уже їде по дорозі на фронт - у спеціальний БПЛА-підрозділ.
Також Михайло Федоров закликав українців збирати FPV-дрони вдома, але отримав хвилю критики. Втім, ініціатива "Народний FPV", про яку згадав міністр, має на меті навчання нових потенційних засновників серійного виробництва безпілотників. Як працює індустрія виробництва FPV в Україні, дізнавалися у Forbes.
Ярослав Олійник наголошує, що Україна ретельно врахувала ризики, розробляючи план щодо мільйона дронів. З його інтерв'ю ви дізнаєтеся, де планується виготовлення, які заходи передбачається вжити, та чому це неможливо реалізувати в торговельних центрах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.