Латвія планує надати сотні нових дронів Україні і активно залучає партнерів для озброєння ЗСУ
Голова оборонного відомства Латвії, Андріс Спрудс, оголосив про значний прогрес у формуванні коаліції для постачання українським військам "тисячі" нових безпілотних літальних апаратів. Точну кількість БПЛА, які передадуть нашій країні, не називають. Але відомо, що до коаліції долучилися вже майже 20 держав.
Як повідомляє Bloomberg, це озброєння, за словами міністра оборони Латвії, стане суттєвим внеском у військові зусилля України. Особливо враховуючи важливість безпілотників у бойових операціях.
"Основні зусилля спрямовані на максимально можливу поставку цих безпілотників в Україну", - відзначив Спрудс.
Заява Спрудса є першим офіційним свідченням про розміри ініціативи щодо безпілотників після презентації плану на зустрічі з міністром оборони України, Рустемом Умєровим, у грудні. Міністр оборони Латвії утримався від надання подробиць проєкту з безпілотників, зауваживши, що "ми наразі перебуваємо на етапі, коли досягаємо 20 партнерів".
Нагадаємо, що безпілотники стали високопріоритетною технікою для українського військового керівництва, і Україна також розробляє флот військових морських безпілотників для моніторингу російських суден у Чорному морі. У грудні 2023 року міністри оборони України і Латвії, Рустем Умєров і Андріс Спрудс, обговорили спільні проекти, включаючи підготовку українських військових латвійськими інструкторами, програму реабілітації захисників і співпрацю у виробництві БпЛА.
У січні голова Міноборони України Рустем Умєров повідомив, що разом з посольством США починають спільний моніторинг озброєння. Ці зміни передбачають прозору звітність щодо використання наданої підтримки.
Сполучені Штати Америки інвестували 27 мільярдів доларів у власну оборонну індустрію, аби виробити якомога більше необхідних Україні озброєнь. Йдеться про контракти у понад 35 штатах. Це дозволить ЗСУ вже зараз посилити свій потенціал, а також стане в нагоді у майбутньому, якщо знову доведеться стримувати росіян.
У Парижі розпочне роботу коаліція артилерії з посилення української армії. Робота стартує у січні 2024 року. Також плануються випробування управління вогнем САУ Caesar із застосуванням штучного інтелекту.
Також Ісландія приєдналася до двох коаліцій, мета яких полягає у підтримці України. Йдеться про IT-коаліцію та Коаліцію з розмінування. Також Ісландія оголосила про виділення 340 тисяч євро для закупівлі медичних засобів для нашої країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.