Керівник ГУР навів випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені
Керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов знову висловився про ймовірні сценарії завершення війни. Тепер він вважає, що усе може піти за т. зв. японським сценарієм. Стан війни може тривати у низькій фазі інтенсивності десятиліттями.
Своїми думками Буданов поділився з виданням NV. Є бачить два варіанти розвитку подій.
"Поки що у рф ще зберігається економічна стійкість. Так, ми спостерігаємо в них масштабну кризу пального, різке подорожчання продуктів харчування (за останні два місяці там двічі підскочили ціни на 15−20%) та інших товарів і послуг. Це все розхитує їхню економіку та соціальну сферу, реальні проблеми вони відчують у 2025 році", - вважає Буданов.
Але Буданов також навів випадки в історії, коли давні війни між державами юридично так і не завершені. У "простому прикладі" — рф і Японія, після 1945 року так і не підписали мирний договір через Північні острови (які росія називає Курильськими островами).
"Цій територіальній проблемі вже понад 70 років. Тому цей сценарій дуже вірогідний і тут, бо у рф значні територіальні апетити щодо України, які стосуються не лише Криму. Звісно ж, ці апетити ніхто не збирається задовольняти", - пояснив керівник ГУР.
Раніше журналіст Юрій Бутусов гостро розкритикував Кирила Буданова, очільника Головного управління розвідки Міноборони України. Він порадив йому зайнятись своїми прямими обов'язками замість озвучувати необґрунтовані оптимістичні прогнози.
Бутусов назвав заяви Буданова про ситуацію на фронті далекими від реалій війни. Також журналіст припустив, що головнокомандувач Володимир Зеленський отримує від очільника ГУР недостовірну інформацію.
Він зазначив, що ще з кінця 2022 року ЗСУ зайшли у позиційну війну з ворогом. І робити плани, коли ми зайдемо у Крим та звільнимо його, недоречно.
На користь перемозі такі балачки, каже Бутусов, не йдуть. Бо потрібне реалістичне планування, а не оптимістичні прогнози.
Він наголосив, що ми воюємо з росією, яка займає сьому частину суші. Її населення у чотири рази перевищує населення України. І за зброєю - так, це все ще друга армія світу. Тому потрібен професійний підхід як для планування війни, так і висвітлення інформації про неї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.