"Уламки досі знаходять в стінах, а люди живуть у страху": житель Оболоні розповів про життя після прильоту в його будинок

Читать на русском

Пошкоджений росіянами будинок на Богатирській, 20 вже відновили, житель розповів про життя в ньому через рік після трагедії

Читать на русском
Богатирська, 20
Богдан каже, що за прогнозами, відновлений будинок простоїть ще приблизно 15 років

Пошкоджений росіянами будинок на Богатирській, 20 вже відновили, житель розповів про життя в ньому через рік після трагедії

Вже майже півроку мешканці будинку на вулиці Богатирській, 20 в Києві, в який 14 березня минулого року влучив ворожий снаряд, живуть у своїх рідних квартирах. Будинок відновлений, на перший погляд і не скажеш, що більше як рік тому тут був приліт. Наш кореспондент поспілкувався з Богданом - одним з жителем Богатирської, 20. Хлопець розповів про сам удар, відновлення будинку та що нового в ньому з'явилося.

В момент вибуху Богдан був дома. Оскільки то був ще ранок, то хлопець спав. Прокинувся від гучних звуків та запаху диму.

"Я прокинувся, все було в тумані, був запах пороху. Я не розумів спочатку, що сталося. Розумів, що щось погане... Ми почали збиратися, мамі тато надав першу допомогу, її трохи посікло уламками. Після цього ми зібралися й вийшли з будинку", - згадує Богдан перші хвилини після прильоту.

Хлопець також поділився своїми відчуттями, коли вперше побачив квартиру після вибуху. Каже, було важко усвідомити, що дім знищений.

"Це було дуже дивно, таке відчуття, ніби з цим нічого вже не можна зробити. Це кінець. Було дуже важко це усвідомлювати. Ми ж не знали, чи будуть його (будинок - ред.) відновлювати, чи зносити. Це стояло під питанням. Так було важко усвідомлювати, що ти прожив все своє життя тут, і ти, можливо, більше не побачиш це місце", - ділиться спогадами хлопець.

Богдан каже, що за прогнозами, відновлений будинок простоїть ще приблизно 15 років. Деяким жителям це нормально, деким ні. Сам Богдан вважає, що такий термін замалий, як для житлового будинку.

"Поміняли ліфти в 3 під'їзді, в який прилетіло, і у 2 чи 4. Перший під'їзд найменше постраждав, там замінили вікна та двері", - сказав хлопець та провів невеличку екскурсію кореспонденту.

Після прогулянкою під'їздом, Богдан поділився, що, крім самого будинку, відновили й територію навколо нього - зробили клумби та посадили дерева. Раніше озелененню приділяли менше уваги. Хлопець каже, що влада допомогла жителям відновити квартири, зокрема, заплатила за нові вікна та двері.

"Уламки деякі досі знаходять в стінах, стелях. Ми, коли прийшли додому, то в мене двері якраз навпроти кухні й десь на рівні моєї голови стирчав з них такий уламок (показує руками довжину - ред.)", - згадав хлопець про уламки, коли розповідав про ремонт.

Богдан
Богдан

Богдан каже, що приліт в будинок вплинув на його батьків - маму стали дуже лякати вибухи, а родина почала більше цінувати життя. А передчуття катастрофи, що наближається, було в його батька - той відчував, що щось станеться з будинком.

"Навіть подумати не міг, що може таке статися. Ну я здогадувався, що може всяке бути - і бомбардування, і ще щось. Але от в тата були такі побоювання. Йому здавалося, оскільки наш будинок скраю, то щось та й станеться", - сказав наостанок Богдан.

Ракетний удар по будинку на вулиці Богатирській, 20 в Києві

Понад рік тому, зранку 14 березня 2022 року, в Оболонському районі Києва, ворожий артилерійський снаряд влучив в дев’ятиповерховий житловий будинок. Частково зруйнувалися з 1 по 3 поверхи одного з під'їздів, горіли декілька квартир. В результаті загинула одна людина, трьох одразу шпиталізували, ще дев’ятьом допомогу надали на місці.

Будинок після прильоту
Будинок після прильоту

Вже в кінці грудня 2022 року, після ремонту, в будинок почали повертатися жителі. На Богатирській, 20 пошкодженими були 100 квартир зі 144.

"Тут виконали роботи з демонтажу порушених конструкцій, очистили поверхні стін, стель та підлог від нагару. Виконали монолітні роботи з відновленням пошкоджених залізобетонних конструкцій. Демонтували та встановили новий ліфт в одному під’їзді та відремонтували ліфти у двох під’їздах. Завершили роботи з відновлення та утеплення фасаду, оновили пошкоджені інженерні мережі, замінили вікна, зробили ремонт у пошкоджених квартирах та місцях загального користування, відремонтували дах. Тож після реконструкції ця дев’ятиповерхівка відповідає всім сучасними енергоефективним нормам. У свої помешкання вже повертаються люди", - повідомив в грудні, Кличко.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.