Укрзалізниця провела випробування євроколії: чому це важливо

Читать на русском

Заміна колій згідно з європейськими стандартами є частиною стратегії розвитку Укрзалізниці

Читать на русском
Тепер дістатися з України до Польщі можна буде швидше
Тепер дістатися з України до Польщі можна буде швидше

Заміна колій згідно з європейськими стандартами є частиною стратегії розвитку Укрзалізниці

6 квітня успішно завершилася тестово-випробувальна поїздка євроколією 1435 мм із Польщі до Рава-Руської. На борту першого рейса разом із залізничниками перебували Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик та Віцепрем'єр-міністр з відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Пасажири першого рейсу євроколією
Пасажири першого рейсу євроколією

Сполучення планується відкрити для пасажирів влітку та організувати по Рава-Руській зручний пересадочний хаб між поїздами з Варшави по євроколії 1435 мм та поїздами зі Львова по українській колії 1520 мм. У перспективі розглядатиметься проєкт подовження європейської колії безпосередньо до Львова.

Україна планує побудувати низку євроколій до Польщі
Україна планує побудувати низку євроколій до Польщі

Україна планує побудувати низку євроколій до Польщі. До кінця цього року мають завершити будівництво першої євроколії, що з'єднає Львів та Варшаву і проходитиме через міста Рава-Руська та Гребенне. Також планують побудувати євроколію із Кракова через Медику та Львів до Івано-Франківська. Потенційно цей маршрут можна буде продовжити територіями Румунії та Молдови до Одеського порту. 

Чому це важливо?

Якби не різниця в ширині колії, залізничні перевезення з Польщі чи Румунії в Україну могли б бути набагато швидшими, без необхідності пересадки пасажирів та перевантаження товарів у прикордонних «сухих портах». Ширина колії 1520 мм була встановлена за часів царської імперії для захисту від залізничного вторгнення із Заходу. Зараз ці традиції стали на заваді сучасній Україні. Через це черга вантажних вагонів до переходу Рава Руська-Гребенне розтягнулася більш ніж на 20 кілометрів з українського боку. Товари, що перевозяться залізницею, повинні перевантажуватися на прикордонних перевантажувальних терміналах, наприклад, у Медиці. 

Як раніше повідомляв Інформатор, судячи з Плану роботи уряду на 2023 рік, Кабінет міністрів розпочинає масштабні зміни на Укрзалізниці. Йдеться про зміну ширини колії та реконструкцію вокзалів, з метою зробити їх більш доступними для людей з інвалідністю.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.