Україну знову накриє "брудна" хмара з Європи: коли очікувати погіршення якості повітря

"Брудна" хмара пошириться на західні та частково на центральні області країни

Брудне повітря
Хмара рухається з Європи

В Україну йде хмара брудного повітря, яка незабаром охопить західні та частково центральні області країни. Її несе з Європи та досягне кордону з Україною вона вже 12 листопада. Показник забруднювальних речовин сягатимуть до 52 мкг/м3.

Про це свідчать дані радару погоди Ventusky. Зазначається, що з 12 листопада ця "брудна хмара" накриє Закарпаття, Львівщину та Чернівецьку область. За два дні, а саме 14 листопада вона дістанеться Тернопільщини, Волині та Рівненщини. А 15 листопада погіршення якості повітря очікується в усіх західних областях, а також у Житомирі та Вінниці.

Показник забруднення повітря, згідно з даними радару, досягне майже 52 мкг/м3, що становить небезпеку для чутливих груп населення України. У ці дні таким людям не рекомендовано перебувати на вулиці та варто зачинити вікна в оселях. 

Україну знову накриє "брудна" хмара з Європи: коли очікувати погіршення якості повітря 1

Пилові бурі та забруднення повітря в Україні

Кілька днів тому, а саме 8 листопада, у мережах вже з'являлись повідомлення про поширення "брудної хмари" на територію України. Проте тоді Укргідрометцентрі ці заяви спростували. Фахівці заявили, що така інформація почала поширюватись через те, що дані вмісту аерозолів у повітрі трактували неправильно.

На початку жовтня Україну накривала пилова хмара. Найбільша концентрація була у Дніпропетровській області. Відомо, що пил накопичився в акваторії Чорного моря і його винесло на територію України, де він поступово поширився. Нагадаємо, що у квітні Україну накривала хмара пилу з Сахари. Було серйозне погіршення якості повітря у більшості областей країни. 

Нещодавно у столиці та інших містах нібито погіршився стан якості повітря. Датчики якості повітря в Києві зафіксували показник забруднення на рівні 87, що вказувало на високу концентрацію твердих частинок PM2,5. Це дрібнодисперсний пил, який може проникнути глибоко в легені, впливаючи на здоров'я людини. Однак Гідрометцентр спростував ці заяви. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube