Пил з Європи передчасно дістався Києва: як себе убезпечити

Через транскордонне перенесення пилу якість повітря в Києві та інших містах України швидко погіршилася. Влада столиці вже підтвердила підвищену концентрацію PM2.5 та радить киянам уникати тривалого перебування на вулицях

Брудний пил з Європи добрався до Києва
Київська влада закликає людей зачинити вікна і використовувати очищувачі повітря

В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з Європи. Датчики якості повітря в Києві зафіксували показник забруднення на рівні 87, що вказує на високу концентрацію твердих частинок PM2,5. Це дрібнодисперсний пил, який може проникнути глибоко в легені, впливаючи на здоров'я людини, особливо тих, хто має захворювання дихальної системи.

Розповідаємо, звідки взявся цей пил, наскільки він шкідливий і як убезпечити себе і рідних від наслідків вдихання забрудненого повітря. Перед тим, як дочитати цей матеріал до кінця, радимо читачам вже зараз закрити вікна у квартирі. 

Звідки взявся пил?

Ймовірною причиною зниження якості повітря в КМДА назвали транскордонний вплив – перенесення пилу з території Європи. Спершу пил накрив західні регіони України (Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Вінницю), і сьогодні ця хмара досягла Києва. Подібні явища спричинені процесами горіння та атмосферними перенесеннями, коли вітер приносить пил на десять кілометрів від місця його утворення.

Так виглядає мапа Ventusky станом на 21:30 7 листопада
Так виглядає мапа Ventusky станом на 21:30 7 листопада

Як протистояти пилу?

У зв’язку зі зниженням якості повітря, у застосунку "Київ Цифровий" вже опублікували рекомендації для населення. Радять зачинити вікна вдома, аби зменшити кількість пилу у квартирі.

  • Закрити вікна вологими простирадлами або рушниками.
  • Обмежити перебування на вулиці, особливо під час пікового забруднення.
  • Пити багато води для підтримки зволоження та сприяння очищенню організму від забруднення.
  • Якщо маєте очищувач повітря – вмикайте його на максимальний режим.
  • При виході на вулицю бажано використовувати маски для захисту дихальних шляхів.
Поради у "Київ Цифровий"
Поради у "Київ Цифровий"

Також мешканцям радять перевіряти стан повітря у своєму регіоні. Це можна також зробити через застосунок "Київ Цифровий" або через бот "Якість повітря ЛУН Місто AIR", який радить відкласти прогулянку через нездорове повітря.

Загалом, онлайн-радари свідчать, що у Києві спостерігається погіршення стану повітря. Рівень забрудненості – середній. При цьому рівень радіації - в нормі.

Шкідливе повітря в Києві
Шкідливе повітря в Києві

Коли у Києві фіксували забруднене повітря

Наприкінці вересня якість повітря погіршилася не тільки в Києві, де показники зашкалювали, а і в інших містах. Це сталося через пожежі на торфовищах і відкритих територіях. Їдкий смог охопив Конотоп на Сумщині, Ніжин на Чернігівщині, Луцьк, Харків, Рівне та Житомир.

Станом на 23 вересня у Києві значно погіршилась якість повітря. Найгіршою ситуація була у Солом’янському районі столиці, також високі показники забрудненості спостерігаються у Дарницькому та Голосіївському районах. Показник забруднення становив 87, що свідчить про нездорову якість повітря і високу концентрацію PM2.5 частинок (тверді частинки дрібнодисперсного пилу, які з’являються в результаті процесу горіння і можуть проникати глибоко в легені). 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube