Через транскордонне перенесення пилу якість повітря в Києві та інших містах України швидко погіршилася. Влада столиці вже підтвердила підвищену концентрацію PM2.5 та радить киянам уникати тривалого перебування на вулицях
В Українських містах і столиці фіксують значне зниження якості повітря, що пов’язане з перенесенням пилу з Європи. Датчики якості повітря в Києві зафіксували показник забруднення на рівні 87, що вказує на високу концентрацію твердих частинок PM2,5. Це дрібнодисперсний пил, який може проникнути глибоко в легені, впливаючи на здоров'я людини, особливо тих, хто має захворювання дихальної системи.
Розповідаємо, звідки взявся цей пил, наскільки він шкідливий і як убезпечити себе і рідних від наслідків вдихання забрудненого повітря. Перед тим, як дочитати цей матеріал до кінця, радимо читачам вже зараз закрити вікна у квартирі.
Ймовірною причиною зниження якості повітря в КМДА назвали транскордонний вплив – перенесення пилу з території Європи. Спершу пил накрив західні регіони України (Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький, Вінницю), і сьогодні ця хмара досягла Києва. Подібні явища спричинені процесами горіння та атмосферними перенесеннями, коли вітер приносить пил на десять кілометрів від місця його утворення.
У зв’язку зі зниженням якості повітря, у застосунку "Київ Цифровий" вже опублікували рекомендації для населення. Радять зачинити вікна вдома, аби зменшити кількість пилу у квартирі.
Також мешканцям радять перевіряти стан повітря у своєму регіоні. Це можна також зробити через застосунок "Київ Цифровий" або через бот "Якість повітря ЛУН Місто AIR", який радить відкласти прогулянку через нездорове повітря.
Загалом, онлайн-радари свідчать, що у Києві спостерігається погіршення стану повітря. Рівень забрудненості – середній. При цьому рівень радіації - в нормі.
Наприкінці вересня якість повітря погіршилася не тільки в Києві, де показники зашкалювали, а і в інших містах. Це сталося через пожежі на торфовищах і відкритих територіях. Їдкий смог охопив Конотоп на Сумщині, Ніжин на Чернігівщині, Луцьк, Харків, Рівне та Житомир.
Станом на 23 вересня у Києві значно погіршилась якість повітря. Найгіршою ситуація була у Солом’янському районі столиці, також високі показники забрудненості спостерігаються у Дарницькому та Голосіївському районах. Показник забруднення становив 87, що свідчить про нездорову якість повітря і високу концентрацію PM2.5 частинок (тверді частинки дрібнодисперсного пилу, які з’являються в результаті процесу горіння і можуть проникати глибоко в легені).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.