Магнітна буря принесла до України багряне північне сяйво, його побачили в Запоріжжі та на Київщині - фото

У світі до 12 жовтня триває найсильніша у 2024 році магнітна буря, яка стала наслідком потужного викиду плазми під час сонячного спалаху

Північне сяйво в містах України
Українці мають можливість побачити північне сяйво. На фото - небо Запоріжжя

Українці отримала рідкісну можливість спостерігати неймовірне природне явище - полярне сяйво "Аврора". Воно стало видимим навіть у таких містах, як Запоріжжя та Суми. Справа в тому, що до 12 жовтня (суботи) буде тривати насильніша у цьому році магнітна буря, яка стала наслідком потужного викиду плазми під час сонячного спалаху і спричинила нордичне сяйво.

Північне сяйво у передмісті столиці
Північне сяйво 10 жовтня у передмісті столиці.

Захід сонця із сяйвом: момент магії

Цього тижня небо не лише дарує фантастичні заходи сонця, але й прикрашається незвичайним явищем - сяйвом полюсів. Схоже на те, що сама природа вирішила поєднати унікальні закати з магічними кольорами сяйва, що створює відчуття казковості на фоні середини осені і її жовто-червоних відтінків природи навколо. Тож, не проґавте можливість спостерігати цю рідкісну комбінацію - дивовижне багряне небо можна побачити прямо з дому.

На цьому фото - північне сяйво, яке бачили у Сумах
На цьому фото - північне сяйво, яке бачили у Сумах

Північне сяйво виникало в різних куточках України і влітку, коли тривали потужні геомагнітні бурі класу G2. Це унікальне явище виникає під час магнітних бур, небо змінює свої звичні відтінки на яскраві кольори, які коливаються від зеленого до фіолетового з різноманітними переливами. У різних регіонах світіння може варіюватися, але найкраще його видно вночі, коли погода ясна і немає хмар.

Щоправда, у центрі мегаполісів воно не таке дивовижне, ніж, наприклад, у віддалених селах, подалі від міського освітлення. У найближчі дні найкращими умовами для спостереження за північним сяйвом стануть ясні ночі, які дозволять повністю оцінити красу природного світлового шоу.

Північне сяйво на Київщині
Так це виглядало на півночі Київщини.

 

Сьогодні і завтра, 10-11 жовтня, північне сяйво буде помітним не дуже масово - через мінливу хмарність в країні. А 12 жовтня за прогнозом Укргідрометцентру взагалі стоїть "хмарно" з дощем, то ж видовищний захід сонця пурпурного кольору побачать тільки щасливці. 

Вплив магнітних бурь на людей

Буря з 10 по 12 жовтня - не єдина в жовтні. Але вона найбільш небезпечна. Обсерваторія сонячної динаміки NASA вже зафіксувала цю подію, і наразі вивчає можливий викид корональної маси. Наступна висока сонячна активність буде з 22 по 26 жовтня. Ця буря буде тривалою, але слабкою - не вище 4 балів.

Магнітні бурі не тільки зачаровують небесними явищами, але й можуть негативно впливати на самопочуття людей. Метеозалежні особи можуть відчувати головний біль, підвищену втому або навіть перепади тиску. Найкращим рішенням для тих, хто відчуває вплив бурі, є відпочинок і спокійний режим, а також уникнення стресу.

Медики рекомендують дотримуватися таких правил:

  • Пити більше рідини, а також трав'яного та зеленого чаю.
  • Відмовитися від кави, алкоголю, сигарет, кальяну.
  • Їсти менше смаженої, гострої та жирної їжі, але більше сезонних овочів та зелені.
  • Збільшити фізичну активність і більше ходити пішки.
  • Регулярно провітрювати кімнату.
  • Намагатися менше нервувати.
  • Повноцінно висипатись (не менше 7-9 годин).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube