“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Фільм «Битва за Україну» присвячений подіям у перші місяці повномасштабного вторгнення рф
Художній короткометражний фільм «Битва за Україну» про російське вторгнення отримав приз глядацьких симпатій на міжнародному кінофестивалі Cannes International Independent Film Festival. Кінофестиваль проходив з 13 по 16 жовтня. Стрічку знімали у Кам’янці-Подільському.
Про отримання нагороди повідомив режисер, організатор Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю «Бруківка» Андрій Заєць. Зазначається, що журі кінофестивалю у Каннах очолювали французький актор театру та кіно Арсен Жироян, президент і засновник асоціації каннських кіноманів «Ciné Croisette» Сергій Базилевський, сценарист Антуан Лассейн, режисер та композитор Філіп Донон, актор Філ Дюссоль.
Про що фільм
Фільм «Битва за Україну» присвячений подіям у перші місяці повномасштабного російського вторгнення. Оповідь ведеться від імені добровольця з Кам'янця-Подільського та волонтерки, яка опинилась в окупованому Маріуполі. Фільм знімали упродовж 9 днів без бюджету. Для знімання обрали територію зруйнованої лікарні в Кам’янці-Подільському, яка виглядає так, наче туди потрапила ракета. У фільмі поєднали реальні кадри, на яких зафіксовано воєнні злочини росіян та відзняті сцени за участі акторів. Цей фільм німий, і вся історія розповідається вирізками новин із телебачення та радіо.
Автор ідеї та режисер – Андрій Заєць. Головні ролі в стрічці виконали Тетяна Дзюбінська, Георгій Торяник та Іван Трач. В епізодичних ролях – Ірма Вітовська-Ванца та Віталіна Біблів. Вітовська зіграла роль військового медика в підземеллі одного із заводів, що уособлює Азовсталь. Біблів зіграла одну із постраждалих від бомбардувань.
Каннський фестиваль — щорічний міжнародний кінофестиваль, який проводиться щороку в курортному місті Канни на півдні Франції. Там показують нові фільми всіх жанрів, у тому числі документальні. Фестиваль заснований у 1946 році та входить до так званої «Великої п'ятірки» (Big Five) найпрестижніших кінофестивалів (разом з кінофестивалями у Венеції (Італія), Берліні (Німеччина), Санденсі (США) та Торонто (Канада).
Нагадаємо, голлівудський режисер Шон Пенн приїхав в Україну для зйомок документального фільму про війну. Крім того, український фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» переміг на кінофестивалі в Словаччині.
Також Інформатор писав, що подивитися, щоб краще знати історію України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.