“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Однією з проблем стало нерозуміння спеціалістами військової лексики
Заступник голови навчальної місії ЄС нідерландський генерал Мартін Бонн розповів про основну проблему українських військових в Німеччині. За його словами, це нестача перекладачів. Це не дає змогу ефективно проводити навчання, оскільки наявні перекладі просто не розуміють військової лексики.
Про це він розповів The Financial Times.
Військовий зазначив, що Україна та її західні партнери надають не зовсім кваліфікованих перекладачів. Вони не до кінця розуміють військову лексику і не можуть її перекласти. Це специфічна лексика, яка відрізняється від тієї в побутовому житті, якою користуються перекладачі.
Також у виданні зазначається, що українські військові дуже різноманітні. Вони мають різну підготовку, а також вік. Один з військовий має 71 рік.
З мінусів також відзначають різну освіту, яку здобули західні інструктори та українські військові. Деякі з воїнів навчались ще в Радянському Союзі, і можуть вважати себе розумними людьми, які не потребують вивчення предмета. Проте у військовослужбовців висока мотивація і це безперечно є найголовнішим плюсом.
У листопаді 2022 року країни Євросоюзу створили місію з навчання українських військовослужбовців (EUMAM). Підготовку мали пройти 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ. В Німеччині планують прийняти 10 тисяч українських військових до кінця 2023 року.
16 тисяч українських військових станом на кінець квітня 2023 року завершили підготовку у Великій Британії. Британці готові прийняти ще 14 тисяч людей. Військові пройшли навчання з медичної допомоги, вогневої підготовки, роботи з артилерією та системами ППО.
США підготували 8,8 тисячі українських військових, ще близько 2,5 тисяч проходять навчання, яке включає базові інструкції щодо поводження зі зброєю, ремонту обладнання та ведення бойових дій. До програм допомоги українцям з підготовки військових долучилась низка країн: Німеччина, Болгарія, Фінляндія, Італія, Латвія, Іспанія, Кіпр, Іспанія, Хорватія, Словенія, Польща, Чехія, Ірландія, Польща, Чехія.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.