Українських підлітків запрошують на безоплатні літні онлайн-курси з ІТ-англійської та анімації - деталі від МОН

Після завершення курсу учасники отримають сертифікат і завершений мініпроєкт

МОН
МОН про безоплатні літні онлайн-курси для підлітків

Українські підлітки віком 12–17 років з 30 червня можуть взяти участь у безоплатних літніх інтенсив-курсах. Учасники обирають один з напрямів або поєднують обидва — за власним інтересом. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти і науки України. 

Онлайн-школа SchoolToGo запрошує підлітків віком від 12 до 17 років з 30 червня 2025 року взяти участь у безоплатних літніх інтенсив-курсах. Учасники можуть обрати один з напрямів або поєднати обидва — за власним інтересом.

  • Анімація та мультиплікація — створення власного 3D-персонажа; моделювання середовища; анімація рухів за допомогою Mixamo; робота з Autodesk 3ds Max; фінальний проєкт — короткий мультфільм у стилі української анімації.
  • ІТ-англійська — фахова англійська в контексті ІТ; лексика, пов’язана з кар’єрою, співбесідами, Scrum-зустрічами; розвиток критичного мислення, письма й навичок самопрезентації; знайомство зі світом сучасних ІТ-професій і трендів.

Формат занять — онлайн у зручному темпі, з підтримкою тьютора і віртуального асистента. Після завершення курсу — сертифікат і завершений мініпроєкт. Зареєструватися для участі можна за посиланням.

МОН затвердило особливості дистанційного навчання

Раніше ми писали, що Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до наказів, які визначають особливості організації дистанційного навчання в умовах воєнного стану. Йдеться про накази МОН №1112 (від 7 серпня 2024 року) і №1115 (від 8 вересня 2020 року). Наказ набуде чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України. Водночас з огляду на важливість рішень, МОН уже розпочинає їхню комунікацію, щоб школи, громади й освітяни могли завчасно ознайомитися з оновленнями.

Що змінюється

  • Нові правила щодо наповнюваності дистанційних класів. Мінімальна кількість учнів у дистанційному класі — 20 дітей. Утім, засновники шкіл можуть зменшити цю кількість: до 10 учнів — для закладів на тимчасово окупованих, прифронтових територіях, у селах і селищах всієї України; до 15 учнів — для закладів в інших містах. Вимоги до наповненості дистанційних класів не розповсюджуються на заклади спеціалізованої та спеціальної освіти.
  • Дистанційна робота школи можлива навіть без усіх паралелей класів. Заклад будь-якого типу може працювати за дистанційною формою, якщо в ньому відсутні не більше двох паралелей. Наприклад, школа має дистанційні 1–6, 8–11 класи — 7 класу може не бути.
  • Окремий клас для навчання за українознавчим компонентом. У межах одного дистанційного класу учні мають навчатися лише за однією освітньою програмою. Це допоможе вчителю ефективніше працювати з дітьми різних категорій — тими, які перебувають в Україні на контрольованій урядом території, на ТОТ або за кордоном. Діти за кордоном. Якщо дитина відвідує школу в країні перебування — вона може дистанційно навчатися за українознавчим компонентом в українській школі (5–8 годин на тиждень, без перевантаження). Обрати школу й подати заявку можна тут. Якщо дитина не ходить до місцевої школи — вона може здобувати освіту повністю дистанційно в українському закладі освіти. Також для дітей за кордоном доступні індивідуальні форми навчання — екстернат або сімейна форма. Діти на ТОТ можуть навчатися за педагогічним патронажем. Це індивідуальне навчання з урахуванням потреб дитини й безпекових обставин. Важливо: Навіть якщо в школі не відкрито жодного класу, вона може продовжити працювати у формі педагогічного патронажу. Ця форма передбачає оплату вчителю за навчання конкретної дитини. Детальніше про педагогічний патронаж тут. Окрім цього, якщо дитина перебуває на території, де тривають або можливі бойові дії, — вона може продовжувати навчання дистанційно у своїй школі, звідки виїхала. Їй не потрібно переводитися до іншого закладу для дистанційного навчання. Водночас якщо є можливість відвідувати очне навчання за наявності укриття у школі, — це залишається пріоритетом для учнів.

Усі адаптовані зміни щодо особливостей дистанційного навчання буде впроваджено з 1 вересня 2025 року. Оновлені правила дадуть змогу гнучко реагувати на виклики воєнного часу й гарантувати доступ до якісної освіти для всіх дітей — незалежно від їхнього місця перебування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити