В академічних ліцеях учні обиратимуть профіль навчання, а також предмети в межах профілю і предмети поза профілем
У профільних школах в Україні з'явиться додатковий обов'язковий клас - десятий. Він буде адаптаційним, протягом якого діти звикатимуть до нового середовища та напрямку. Учні старших класів зможуть обирати профілі навчання та предмети або курси. Все залежатиме від зацікавлень. Реформа діятиме 1 вересня 2027 року.
Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки. Там розповіли, у чому полягає реформа та чого очікувати майбутнім старшокласникам. Зокрема, після закінчення 9 класу випускники зможуть обрати між двома варіантами:
В академічних ліцеях діти обиратимуть профіль навчання, а також предмети у межах профілю і предмети поза профілем. Для ширшого вибору має бути достатньо учнів на паралелі в освітньому закладі. Це дасть змогу формувати більше навчальних груп.
Через це ліцейні класи (10–12) мають бути організовані в окремих закладах освіти, оскільки цей формат допоможе краще адаптуватися до психологічних та освітніх потреб учнів. Якщо ліцеї будуть відокремлені, це допоможе зручніше організовувати освітній процес, адже:
"У "Профільній" зʼявляється 10 адаптаційний клас. Упродовж цього року учні будуть звикати до нового середовища та профілю. І якщо щось не сподобається, — зможуть змінити вибір на 11 і 12 класи", - зазначили в МОН.
Водночас школи з 1–9, 5–9 чи 1–4 класами продовжать роботу як і раніше. Початкові заклади будуть максимально наближені до місць проживання учнів, як це і є зараз. А до ліцеїв влада організовуватиме підвіз учнів.
"Реформа "Нова українська школа»" закріплена в законодавстві й триває вже 8 років. "Профільна" — лише один з етапів великої реформи. У 2018 році зміни розпочалися в початковій школі, зараз тривають у 5–7 класах. І вже з 2027 року реформа розпочнеться у старшій школі", - наголосили у повідомленні.
В Україні не закриватимуть гімназії та початкові школи у зв’язку з реалізацією реформи старшої школи. Реформа вимагає реорганізації мережі навчальних закладів. Та про масове закриття шкіл не йдеться.
В МОН наголосили, що уже зараз держава виділяє кошти на обладнання для лабораторій, майстерень. Цьогоріч для пілотних 10 класів 500 млн грн виділено — буде облаштовано кабінети природничої, математичної та технологічної освітніх галузей.
Також нещодавно уряд затвердив ще 500 млн на обладнання кабінетів біології, географії, математики, фізики, хімії та STEM-лабораторій закладів, які будуть ліцеями з 2027 року. Уряд планує продовжити інвестиції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.