Аудит перевірив поставки харчових продуктів, військових товарів та транспортних засобів
Міністерство оборони України спільно з Державною митною службою провели низку аудитів та виявили факти незаконного використання гуманітарної допомоги. Наші військові недоотримали гуманітарки на суму 171,78 млн гривень. За цим фактом розпочато розслідування.
В оборонному відомстві заявили, що аудити пройшли у період з березня по липень 2024 року. Через кордон пройшла низка вантажів, але частина з них не дійшла до кінцевого споживача, а саме наших військових. Йдеться про харчові продукти, транспортні засоби та інші товари.
"За результатами спільних внутрішніх аудитів з березня по липень 2024 року Міністерство оборони України у співпраці з Державною митною службою України виявили потенційні ризики незаконного використання гуманітарної допомоги на суму 171.78 млн грн", – йдеться у повідомленні.
За даними Держмитслужби, на кордоні були задекларовані наступні товари, але у Міноборони не змогли підтвердити факт їх отримання військовими підрозділами:
Міністерство оборони України направило до правоохоронних органів інформацію про ознаки незаконного збагачення певними посадовцями, привласнення майна і зловживання службовим становищем. За даними фактами триває розслідування.
З квітня цього року в Україні діє нова система ввозу гуманітарної допомоги. Вона електронна і користуватись нею мають всі волонтери. До системи вносяться усі товари, що ввозяться в Україну у якості допомоги, їх тип та призначення.
У Мінсоцполітики заявляють, що це "спрощена" декларація із зазначенням обсягу та типу вантажу. І вона повністю замінює паперову. Після проходження контролю, у цій системі можна провести розподіл товарів, вказавши куди саме він прямує і яка його частка лишається на складах.
Також важливою зміною є скасування для волонтерів потреби отримувати листи-звернення від військової частини або іншого набувача, який свідчить про потребу в тій чи іншій продукції. Цей лист надається працівникам Державної митної служби (ДМС) на кордоні. Крім того, фізична особа, зокрема військовослужбовець, може бути набувачем гуманітарної допомоги. Тож передача тепер не обов'язково має бути лише на в\ч.
Раніше Інформатор писав, що автобуси, які отримані Києвом у якості допомоги від європейських партнерів, наразі стоять в одному зі столичних автопарків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.