Зокрема, Сили оборони змогли закріпитися на схід від залізної дороги в районі Андріївки на Бахмутському напрямку
31 жовтня українські Сили оборони продовжили наступ біля Бахмута та в західній частині Запорізької області. За повідомленням Генерального штабу України, операції розгорталися на Мелітопольському та Бахмутському напрямках. Водночас, російська сторона заявляла про українські атаки на лінії Куп'янськ-Сватове-Кремінна, проте стверджує, що вони були невдалими.
Зокрема, російські джерела зазначали, що українські війська атакували в районах Синьківка, Ямполівка та Діброва. Натомість, за даними Генштабу ЗСУ, російська армія намагалася контратакувати в районах Кліщіївка, Андріївка та Південний, але також не досягла очікуваних результатів. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) від середи, 1 листопада.
Тим часом декілька російських воєнкорів стверджували, що російські війська успішно відбили українські спроби наступу поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Однак, інше російське джерело зазначає, що українські війська змогли укріпитися на схід від залізниці біля Андріївки.
Російські "воєнкори" звітували про контратаки російських військ біля Берхівки, розташованої на північ від Бахмута. МО Росії надало зображення, які, за їх словами, демонструють дії 98-ї гвардійської десантної дивізії Росії північніше Бахмута.
Російські джерела зазначали контратаки українських військ біля Авдіївки, але 31 жовтня не надавали підтверджень про їхній успіх. Вони також стверджували, що російські війська відбили спробу наступу Сил оборони біля Авдіївського терикону. При цьому між російськими "воєнкорами" були розбіжності щодо інтенсивності боїв: дехто говорив про посилення бойових дій, інші - про їх затихання.
За даними російських джерел, 31 жовтня російські війська здійснювали наступ під Авдіївкою і підтверджували невелике просування. Геодані вказують на те, що російські сили трохи змістили свої позиції на південний захід від Авдіївки і Красногорівки.
30 та 31 жовтня російські "воєнкори" заявляли про просування російських військ біля Авдіївського коксохімзаводу на північ від міста. Є звіти, що російські війська знаходяться поблизу Авдіївської промзони, але не атакують завод. Російські джерела також повідомляли про просування в районах Красногорівки, Тоненького, Північного, Водяного та Первомайського.
31 жовтня Генеральний штаб України повідомив про спроби атак російських військових біля населених пунктів Керамік, Степове, Авдіївка, Тоненьке, Північне та Первомайське. На західному та південно-західному напрямках від Донецька жодних заявлених чи підтверджених українських наземних дій 31 жовтня не було.
Російські війська 31 жовтня продовжували свої військові операції на захід та південний захід від Донецька і доповідали про прогрес. Того ж дня Генеральний штаб зазначив про російські атаки біля Мар'їнки та Новомихайлівки.
Щодо прикордонної зони між Донецькою та Запорізькою областями, українські війська не проводили обстрілів, тоді як російські війська продовжували атаки, хоча не досягли зазначених цілей. Українські війська успішно відбили російські наступи біля Пречистівки, Золотої Ниви та Старомайорського.
В контексті Запорізької області, українські війська 31 жовтня вели наступальні дії на захід від області, але без підтверджених перемог. Генеральний штаб України повідомив про активність українських військ на Мелітопольському напрямку. Російська сторона стверджує, що їхні війська відбили українські атаки поблизу декількох населених пунктів, зокрема Роботиного і Нестерянки.
У вівторок російські війська намагалися здійснити контратаку в Запорізькій області, проте не змогли досягти очікуваних результатів. За даними Генерального штабу України, російська сторона безрезультатно намагалася відновити свої позиції біля Роботиного.
Джерела, асоційовані з російським військовим резервом БАРС-13, зазначають, що війська РФ зуміли відтіснити наші сили в районі Вербового. Окремі російські інформаційні джерела також повідомляють про російське просування від Вербового до Роботиного, проте ISW цю інформацію підтвердити не зміг.
На даний момент, за словами російської сторони, українські війська тримають оборону і активно діють на східному узбережжі Херсонщини. Вони зокрема займають позиції в районі Кринок, а також контролюють дорожній і залізничний мости в Антонівці.
Додатково російська сторона заявляє, що українські війська робили спроби прорвати оборону росіян біля Піщанівки та Пойми, обидва поблизу Херсона та річки Дніпро.
Звіт також згадує, що 31 жовтня російські війська здійснили авіаудари за допомогою планерних бомб у Херсонській області, на західному узбережжі. Згідно з повідомленням Південного оперативного командування України, російська сторона застосувала 45 таких бомб проти об'єктів в Херсонському та Бериславському районах.
Російські окупанти вночі 1 листопада атакували ударними дронами нафтопереробний завод у Кременчуці на Полтавщині. Попередньо без постраждалих. На місці влучання виникла пожежа, її ліквідували рятувальники.
Загалом українська ППО проявила себе досить результативно. Минулої ночі вона збила 18 з 20 шахедів та одну ракету Х-59.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.