Україна та Франція планують створення спільних оборонних підприємств – Зеленський

Створення нових підприємств наразі обговорюється на рівні міністерств оборони країн

Зеленський а Макрон
Обговорюють залучення інвестицій

Президент України Володимир Зеленський анонсував нову модель взаємодії між нашою країною та Францією. За його словами, обговорюється створення спільних оборонних підприємств. Йдеться не про розширення існуючих, а саме про запуск нових.

Про це Зеленський розповів 12 жовтня під час вечірнього звернення до українців. За його словами, питання інвестицій для створення нових оборонних підприємств наразі вирішується на рівні оборонних відомств України та Франції. По досягненню домовленостей, саме українська сторона має забезпечити їх виконання.

"На рівні міністерств оборони це опрацьовується. Вже працює данська модель, коли уряди держав-партнерів залучають інвестиції у виробництво зброї, а нову, французьку модель ми розглядаємо як можливість залучати інвестиції у створення саме нових виробництв", - сказав український президент.

Він додав, що Україна дуже розраховує на результат. Тому забезпечити виконання домовленостей – персональне завдання для міністра оборони та Мінстратегпрому.

Воєнне виробництво в Україні

Україна за час повномасштабної війни значно розширила воєнне виробництво. В арсеналі нашої країни є безпілотники та ракети власного виробництва з дальністю дії 1,5 тисячі кілометрів. Ці дрони та ракети вже використовувалися для ударів по території РФ. Відомо, що наша країна навіть задумалась над експортом власного озброєння. Це повинно принести українським виробникам до 20 млрд доларів прибутку.

Нещодавно стало відомо, що Україна виробляє ракету-дрон "Паляниця" з дальністю дії до 700 км. "Паляницю" вперше застосували на честь святкування Дня Незалежності. Вона поєднує тактико-технічні характеристики як ракети, так і безпілотника. Це робить її унікальною зброєю. До 24 серпня про таку розробку не було жодної інформації.

Також Україна вже почала виробляти артилерійські системи за стандартами НАТО. А також вдвічі збільшила випуск снарядів для артсистем. Потреба в компонентах, яких дуже бракує, закриватиметься шляхом створення спільних підприємств із партнерами. Також Україна активно розвиває напрямок ППО, створюючи гібридні установки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube