Українські дзюдоїсти здобули дві медалі на чемпіонаті Європи

В активі українських спортсменів срібло і бронза

Дзюдо
Богдан Ядов та Дільшот Халматов принесли збірній України дві медалі

У французькому Монпельє проходить чемпіонат Європи з дзюдо. В перший день змагань скарбничка збірної України поповнилась двома медалями. Нагороди здобули Богдан Ядов та Дільшот Халматов.

Дільшот Халматов виступав у категорії до 60 кг. На шляху до нагороди український дзюдоїст переміг нідерландця Торніке Цякадое, азербайджанця Тюрана Байрамова та француза Ромена Валадье Пікара. У фіналі Халматов поступився бронзовому призеру Олімпіади-2020 Луці Мкхейдзе із Франції.

Для Халматова це перша медаль на чемпіонатах Європи з дзюдо. У 2018-му він став чемпіоном Європи серед юніорів.

Чемпіон Європи-2022 Богдан Ядов виступав у категорії до 66 кг. Захист титулу українець розпочав з перемоги над естонцем Віяром Ліпардом. А от у чвертьфіналі українець поступився іспанцю Давіду Гарсії Торне.

У втішній сутичці Ядов переміг іспанця Альберто Гайтеро і вийшов до бронзового фіналу. У поєдинку за бронзу українець здолав представника Азербайджану Яшара Наджафова.

Чемпіонат Європи-2023

Змагання проходять в Монпельє (Франція) з 3 по 5 листопада. Україну представляють 11 спортсменів - шість чоловіків та п'ять жінок. Лідерка збірної України Дар'я Білодід пропускає турнір через травму.