Українські документи за кордоном: які послуги доступні зараз і що змінилося для чоловіків

Читать на русском

Роботу держпідприємства "Документ" продовжили на шість місяців

Читать на русском
паспорт України, гк Доукмент лого, паспорт України пластик
Термін виготовлення українських паспортів за кордоном у звичайному порядку – до 20 робочих днів, у терміновому – до семи робочих днів

Роботу держпідприємства "Документ" продовжили на шість місяців

Роботу сервісів державного підприємства "Документ" за кордоном було продовжено ще на шість місяців. Відповідний проєкт рішення ухвалив уряд на засіданні 4 червня. 30 червня ця постанова набрала чинності. Тепер українці можуть оформлювати паспорти за кордоном та отримувати низку інших послуг.

Фахівці "Юридичного порадника для ВПО" у Facebook розібралися, які послуги ДП "Документ" доступні українцям зараз. Вони нагадали, що можливість оформлення паспорта громадянина України, "закордонного" паспорта, у ДП "Документ" за кордоном була впроваджена ще постановою Кабміну №678 від 10 червня 2022 р.

Нюанс для військовозобов'язаних

25 квітня цього року згідно з постановою Кабміну №443 від 23 квітня 2024 р. громадяни чоловічої статі, віком від 18 до 60 р. (за деякими винятками) могли отримати паспортні документи лише в підрозділах ДМС на території України.

Згідно з новою Постановою оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років у закордонних відділеннях ДП “Документ” здійснюється за умови наявності у зазначених осіб військово-облікових документів.

Які послуги будуть доступні українцям за кордоном

Оформлення паспорта громадянина України у разі:

  • оформлення паспорта громадянина України вперше після досягнення 14-річного віку;
  • набуття особою громадянства України відповідно до ст.7 Закону України «Про громадянство України»;
  • оформлення особі, яка виїхала за межі України з 24 лютого 2022 р., паспорта громадянина України вперше після досягнення 18-річного віку, зокрема без подання документів з фотозображенням особи, виданих уповноваженими органами, установами, організаціями. Факт виїзду особи за межі України з 24 лютого 2022 р. підтверджується поданими такою особою документами з відміткою про перетинання кордону країни перебування або іншими документами, що підтверджують такий факт;
  • втрати або викрадення паспорта громадянина України.

Також доступні наступні послуги:

  • оформлення паспорта громадянина України особі, яка постійно проживає за кордоном;
  • обмін паспорта громадянина України;
  • оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
  • обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Консультанти нагадали, що термін виготовлення українських паспортів за кордоном у звичайному порядку – до 20 робочих днів. У терміновому порядку він скорочується до семи робочих днів.

 Скільки коштуватиме оформлення документів

Нагадаємо, що у червні 2022 року Кабмін запровадив пілотний проєкт, за яким українцям за кордоном почали масово оформлювати документи. З того часу станом на червень 2024 року, за інформацією Державної міграційної служби, за кордоном оформлено:

  • 88 570 паспорти громадянина України у формі ID-картки;
  • 516 719 паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

Відтепер паспорт громадянина України тим, хто не досяг 18 років оформлюється на 4 роки, хто досяг 18 років – на кожні 10 років, а після 65 років паспорт оформлюють безстроково.

За одночасне оформлення, обмін паспорта громадянина України та закордонного паспорта у строк:

  • не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети – адміністративний збір складе 908,4 грн.
  • не пізніше ніж через 7 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети – 1 тис. 816,8 грн.
  • у разі оформлення заяви-анкети паспортним сервісом ДП «Документ», розміщеним за кордоном, паспорт громадянина України видається особі у строк, що не може перевищувати 3 місяців.

Українці за кордоном

За кордоном знаходиться значна кількість українців, які виїхали з країни через війну. Але за статистикою, останнім часом їх число зменшується. Якщо у лютому їх було 4 234 595 осіб, то станом на кінець березня цей показник становив 4 211 495. Таким чином від статусу тимчасового захисту відмовились 23,1 тисяч українців.

Загалом кількість людей із тимчасовим захистом зменшилася у дев'яти країнах ЄС. За цим показником лідирують Чехія, Швеція та Австрія. А ось Німеччина, як і раніше має популярність серед українських біженців. Все завдяки соціальній підтримці. А загалом найкращими для українців за рівнем допомоги є Швеція, Латвія, Німеччина, Литва, Румунія, Португалія та Данія.

Проте в НБУ прогнозують, що після 2024 року очікується поступове повернення мігрантів в Україну. Цей процес буде йти повільно, адже багато людей вже встигли адаптуватися до життя за кордоном. На 2024 рік прогнозується відтік 200 тисяч мігрантів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.