Проїзд у громадському транспорті столиці буде безплатним до кінця року
Влада Латвії продовжила для українських біженців безплатний проїзд у громадському транспорті у столиці, місті Рига. Люди зможуть продовжити знижку в автоматах продажу квитків, розташованих на зупинках і в торгових центрах, або ж звернутися до Українського центру підтримки. Вона діє до кінця року.
Рішення про безплатний проїзд ухвалила Ризька дума, повідомляє Latvijas Radio. Ним можна скористатись до кінця 2024 року.
"У Ризі біженцям з України, які зареєструвалися в Центрі підтримки українців, пропонують продовжити можливість безплатного проїзду у громадському транспорті, - розповіло радіо. - Знижка, що діє, закінчується 30 червня. Щоб їздити безплатно до кінця цього року, біженці з України можуть продовжити знижку в автоматах продажу квитків, розташованих на зупинках і в торгових центрах".
Диктор пояснив, що для цього слід вставити наявний електронний квиток у квитковий автомат. Буквально за кілька секунд знижка буде продовжена до 31 грудня. При цьому купувати новий електронний квиток не потрібно. Також охочі можуть звернутися до Українського центру підтримки, який розташований за адресою вулиця Палеса 9, в районі Югла, Ризі, і зробити продовження особисто.
"Ми також закликаємо всіх, у кого є українські друзі, родичі або знайомі, які приїхали до Риги та користуються знижкою, обов'язково поінформувати їх і нагадати про таку можливість», – розповіла представниця компанії Rīgas satiksme Байба Байба Барташевича-Фелдмане.
Раніше Інформатор писав, що з 1 липня змінюються положення закону про допомогу громадянам України і у Польщі. Українці, які рятуються від війни, зможуть отримати номер PESEL UKR на основі нового спрощеного процесу. Також з 1 вересня 2024 року для дітей з України почнеться обов’язкове навчання в школі з отриманням допомоги 800 плюс.
Також Інформатор повідомляв, що Австрія спростила доступ до ринку праці українцям. Згідно із законом, українці зможуть отримувати "червоно-біло-червону – картку плюс" – один з дозволів на проживання, який дозволяє жити та працювати в країні як самозайнятий чи найнятий працівник, без обмежень конкретною компанією чи місцеперебуванням і з можливістю зміни працедавця у будь-який час.
Нагадаємо, у школах Європи вивчатимуть українську. У четвер, 27 червня, Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за те, щоб навчальні заклади організували такі уроки для дітей з України. Але усі охочі також зможуть до них приєднатись.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.