Шольц заявив, що не розмовлятиме з Путіним, допоки той не виведе з України війська

Читать на русском

Востаннє канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Росії Володимир Путін розмовляли телефоном у грудні 2022 року, наступні переговори відбудуться не скоро

Читать на русском
Олаф Шольц, Володимир Путін
Олаф Шольц вважає, що війна буде тривалою і готовий до захисту своєї країни та інших держав, але Володимир Путін для нього на цьому етапі - не та персона, з якою варто домовлятись про мир

Востаннє канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Росії Володимир Путін розмовляли телефоном у грудні 2022 року, наступні переговори відбудуться не скоро

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що війна в Україні триватиме довго і може перекинутись на інші країни Європи. Він готовий захищати свою державу та інші, які входять до блоку НАТО й обіцяє підтримку Україні. Натомість жодні переговори про мир з президентом Росії Володимиром Путіним особисто для себе вважає не на часі -  вони можуть статися тільки після того, як армія РФ вийде з території України. 

Про війну в Україні на цьому етапі й позицію Німеччини щодо потенційних мирних переговорів  Шольц розповів німецькому виданню TAZ. На питання журналіста, коли канцлер востаннє говорив з Володимиром Путіним, той сказав, що це було наприкінці грудня 2022 року. Щодо ймовірних нових переговорів, Шольц сказав: 

"Такі розмови корисні, коли ви відчуваєте, що можете змінити ситуацію. Зараз російська війна говорить проти цього. У мене було кілька розмов з Путіним у минулому, які іноді сприймалися критично. І я не виключаю подальших дискусій у майбутньому". 

Він зазначив, що з ініціативи українського уряду є дипломатичні зусилля на рівні радників з національної безпеки, куди входять і країни глобального півдня. Але зараз, на його думку, сенсу знову говорити з Путіним немає, бо ще не настав потрібний час. 

"Коли прийде час? У будь-якому випадку, коли Росія зрозуміє, що диктованого миру не буде, і Путін зрозуміє, що він повинен відмовитися від своєї кампанії та вивести війська", - наголосив Шольц. 

Також німецький канцлер сказав, що війна в Україні, вочевидь буде дуже довгою. Україна займає військову оборону, російська військова економіка стабільна. Так може тривати роками. Але для Заходу важливо не дати Путіну виграти. 

"Я завжди казав, що Росія не повинна виграти цю війну. І швидко стало зрозуміло, що війна це не буде короткою. Нам ще довго доведеться постачати зброю та боєприпаси в Україну. Перешкодити Путіну виграти цю війну – це важливо, як ми тепер знаємо", - зауважив канцлер.

Політик додав, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. І висловив готовність захищати свою країну та інші держави НАТО від російської агресії, якщо простане таке питання. 

Позиція Шольца щодо війни

Зараз Олаф Шольц у своїх висловленнях є палким прихильником України й запеклим противником Путіна - і зараз його риторика дуже відрізняється від тієї, що була на початку повномасштабного вторгнення, коли він шукав компромісних рішень. Водночас німецькі журналісти підозрюють, що Шольц, можливо, веде не зовсім чесну гру з Україною навколо її військових потреб. 

Зокрема, завдяки розслідуванню німецьких журналістівстало відомо, що німецька допомога Україні складає лише третину з обіцяного обсягу у 28 мільярдів євро. Найприкріший факт - Україна може так і не отримати ракети Таурус, а рекордні інвестиції Німеччини можуть продовжуватися десятиріччями. На допомогу Збройним Силам України буде виділено лише 21,7 мільярда євро. Це на 23% менше, ніж заявлено німецьким урядом.

Водночас президент України Володимир Зеленський вважає, що канцлер Німеччини Олаф Шольц не передає далекобійні ракети Taurus через ядерний шантаж Путіна. Такий крок є занадто ризикованим - можуть мислити у Берліні, а тому виникло зволікання.

Нагадаємо, російський диктатор Путін неодноразово погрожував застосувати ядерну зброю у війні, у Німеччині із цими заявами рахуються й обирають обережну політику підтримки України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.