“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Загалом 80% українських біженців вірять у перемогу України
Переважна більшість українських біженців, які вимушені були покинути свої домівки через жорстоку агресію Росії, вірять у перемогу України. Утім абсолютно впевнені у тріумфі Києва лише половина з них - 40%, а решта - лише сподіваються. Також респонденти вважають, що Україна має бути у НАТО без окупованих РФ територій.
До такого висновку дійшли соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), провівши опитування понад 800 українців, які наразі мешкають у Німеччині, Польщі та Чехії.
Опитування показало, що 80% опитаних українських біженців впевнені у перемозі України. З них 40% мають абсолютну віру, що українські військові здобудуть перемогу, а 40% швидше сподіваються на перемогу. При цьому 5% переконані, що швидше переможе Росія і лише 1% опитаних безумовно вірить у перемогу ворога.
Більшість опитаних українців (51%) підтримують членство України в НАТО, але з певними застереженнями. Вони вважають, що гарантії безпеки Альянсу наразі мають поширюватися лише на ті території, які контролюються Україною. Звільнення ж окупованих Росією земель, на думку респондентів, може бути відкладено на майбутнє. 33% опитаних не підтримують цю ідею, а 16% не визначилися з думкою.
Опитування проводилося КМІС з 20 по 26 квітня 2024 року. Опитано 801 респондента – дорослих громадян України віком від 18 років, які виїхали з України після 24 лютого 2022 року і наразі мешкають у Німеччині, Польщі та Чехії. Теоретична похибка вибірки становить 3,5%.
Українці розповіли, що у 2024 році війна далеко не на першому місті серед їхніх турбот. Ключовою проблемою люди називають високі ціни на продукти харчування та високі тарифи на комунальні послуги.
Водночас найбільшою загрозою для розвитку України громадяни вважають не війну, а корупцію у державних органах. Військова агресія Росії опинилася в переліку на другому місці. На третьому місці у рейтингу загроз знаходиться економічна криза та її наслідки, а на четвертому — нестача кваліфікованих менеджерів у владних інституціях.
Крім того, опитування показало, що більшість українців вважають, що війна з Росією закінчиться протягом найближчих двох років. Таку думку висловлюють громадяни усіх вікових категорій та з усіх регіонів. Ще менше людей вважають, що на завершення війни потрібно менше року, а інші називають більш тривалі терміни.
Нагадаємо, що українці показали суперечливе ставлення до мобілізації в результаті проведеного опитування. 43% опитаних українців відчувають сором за ухилянтів. Але більшість з респондентів розуміють страх ухилянтів перед війною.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.